Polecamy

Pierwszy dzień szkoły bez stresu – jak go zaplanować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwszy dzień szkoły to ekscytujący czas dla uczniów, ale dla rodziców może być stresujący. Jeśli nie jesteś pewien, jak sprawić, by to przejście przebiegło jak najłagodniej, oto kilka pomysłów, które pomogą Ci się przygotować.

Wypoczynek

Upewnij się, że Twoje dziecko jest dobrze wypoczęte i gotowe do nauki. Ważne jest, aby dziecko dobrze się wyspało w noc poprzedzającą pierwszy dzień szkoły, aby nie było zbyt zmęczone lub rozdrażnione. Upewnij się, że wszelkie zajęcia pozaszkolne skończyły się przed godziną 17.00, a następnie upewnij się, że dziecko ma wystarczająco dużo czasu na relaks przed snem.

Rutyna

Ustal spokojną poranną rutynę. Chcesz się upewnić, że rano nie ma zbyt wiele chaosu, aby wszyscy mogli wyjść na czas na autobus lub podwiezienie, nie pędząc jak szaleni. Świetnym sposobem na to jest posiadanie prostej porannej rutyny, w której każdy wykonuje te same czynności każdego ranka, tak aby każdy wiedział, czego się od niego oczekuje, gdy się szykuje.

Logistyka

Upewnij się, że wszyscy wiedzą, gdzie mają się udać pierwszego dnia po powrocie do szkoły, włączając w to Ciebie! Dowiedz się, czy Twoje dziecko ma jakieś specjalne zajęcia zaplanowane na pierwszy dzień (np. wycieczki lub spotkania starszych klas) lub do których pomieszczeń powinno się udać.

Książki

Wszystkie zeszyty i książki kup i przygotuj wcześniej. Pozwoli to zaoszczędzić czas i pomoże zapobiec panice w ostatniej chwili. Jeśli są książki, które możesz kupić online, zrób to. Pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze. Jeśli Twoje dziecko ma dużo książek do kupienia, rozważ zapytanie, czy chciałoby zrobić zakupy w czasie przerwy letniej lub w weekendy, kiedy macie wolny czas. Jeśli potrzebujesz coś skserować, to wejdź na stronę: https://podsloniem.pl/drukarnia-gdynia-gdansk/2-3461.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ubranka dla dzieci – dlaczego powinny być najwyższej jakości
Ubranka dla dzieci – dlaczego powinny być najwyższej jakości
Dobrze dobrane ubrania dziecięce powinny być nie tylko kolorowe i oryginalne pod względem estetycznym, ale przede wszystkim wygodne. Chcąc zapewnić […]
Dlaczego dedykowana odzież ciążowa jest wskazana dla kobiet w ciąży?
Dlaczego dedykowana odzież ciążowa jest wskazana dla kobiet w ciąży?
Odzież ta, wskazywana jest z zasadniczo oczywistych względów. Pomaga kobietom zachować komfort, przez co analogicznie czują się one bardziej swobodnie. […]
Termomodernizacja budynku – jak się do tego przygotować?
Termomodernizacja budynku – jak się do tego przygotować?
W ostatnich latach bardzo wiele osób decyduje się na przeprowadzenie termomodernizacji swojego domu, czyli wzmocnienie jego izolacyjności cieplnej. Jest to […]
Ostatnie wpisy