Dobierając kolor biżuterii, możemy kierować się osobistymi preferencjami. Możemy też dopasowywać biżuterię do konkretnej stylizacji lub do karnacji. To ostatnie rozwiązanie jest bez wątpienia najbardziej uniwersalne. Jak więc zatem dobrać biżuterię do cery?

Typy urody

Zapewne każdy słyszał o podziale typów urody na pory roku. Dzięki analizie kolorystycznej i określeniu indywidualnego typu urody można łatwiej dopasować barwy makijażu, ubrań, jak i biżuterii. Tym samym panie, które mają jasną cerę w bladym, różowym odcieniu bądź też cerę o kolorze kości słoniowej bez rumieńców najlepiej będą wyglądać w towarzystwie biżuterii ze srebra, z białego złota, czy też z platyny. Z kolei kobiety z jasną cerą, ale w ciepłym odcieniu beżu bądź o ciemnej karnacji skóry powinny sięgać po żółte i różowe złoto, a naszyjniki srebrne pozostawić swoim koleżankom o chłodniejszym typie urody.

Olśniewający blask

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by eksperymentować. Tym bardziej, że wiele projektantów biżuterii łączy ze sobą kruszce różnego koloru, tworząc małe dzieła sztuki. Najważniejsze jest więc to, by zadbać, aby biżuteria, zarówno ta codzienna, jak i wieczorowa, zawsze olśniewała blaskiem. Warto zaopatrzyć się w tym celu w środek do czyszczenia biżuterii, który usunie wszelkie zabrudzenia i sprawi, że nawet starsze wyroby będą wyglądać jak nowe.

Takie środki można znaleźć w sklepach jubilerskich, również internetowych, takich jak tu https://shineline.pl/czyszczenie-bizuterii-zlota-srebra. Warto pamiętać, że tylko zadbana biżuteria, niezależnie od koloru, dodaje elegancji, wdzięku i uroku.