Polecamy

Herbaty liściaste – jakie mają korzyści zdrowotne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Herbaty liściaste są najstarszą formą herbaty i są produkowane z liści rośliny Camellia sinensis. Od tysięcy lat w Chinach, Japonii i Indiach stosuje się je jako zioła lecznicze.

Herbaty liściaste są często suszone przed użyciem, choć niektóre można zaparzyć na świeżo z rośliny. Suszone liście można następnie zaparzyć w wodzie, aby uzyskać herbatę, lub odcedzić w wodzie, aby uzyskać ekstrakt, który można dodać do innych potraw lub napojów.

Herbata jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie, drugim po wodzie. Większość ludzi pije ją dla jej smaku, ale istnieje wiele korzyści zdrowotnych, które można uzyskać z jej picia, jak również. Oto kilka najlepszych z nich:

Obniżenie poziomu cholesterolu 

Wykazano, że herbata obniża poziom cholesterolu zarówno u ludzi, jak i u zwierząt, co może zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca i udaru. Niektóre badania wykazały również, że zielona herbata może pomóc zmniejszyć stan zapalny w twoim ciele (który może prowadzić do chorób serca).

Utrata wagi 

Picie herbaty może pomóc w utracie wagi, ponieważ zawiera ona kofeinę, która pomaga spalić więcej tłuszczu, utrzymując jednocześnie stabilny poziom cukru we krwi, dzięki czemu napady głodu nie wysyłają cię na przekąskę. Kofeina pomaga również zachować przytomność w ciągu dnia, dzięki czemu łatwiej oprzeć się pokusie!

Poprawa funkcjonowania mózgu 

Wykazano, że kofeina poprawia pamięć u osób starszych i dzieci, a zielona herbata chroni przed chorobą Alzheimera. Te niesamowite przeciwutleniacze pomagają również poprawić jasność umysłu i koncentrację.

Jeśli chcesz kupić odpowiednią dla siebie, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://mkfresh.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co jest ważne przy zakupie roweru?
Co jest ważne przy zakupie roweru?
Sklepy rowerowe są często wypełnione wysokiej klasy produktami, które mogą sprawić, że będziesz chciał jeździć na rowerze jeszcze bardziej. Przy […]
Niezbędne kosmetyki dla mężczyzn – w co należy zainwestować?
Niezbędne kosmetyki dla mężczyzn – w co należy zainwestować?
Męska skóra, podobnie jak kobieca potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Kosmetyki powinny być odpowiednio dobrane do potrzeb oraz kondycji cery, dzięki czemu […]
Co musi znaleźć się w dobrym warsztacie
Co musi znaleźć się w dobrym warsztacie
Każdy warsztat samochodowy potrzebuje pewnych narzędzi, które zapewnią mechanikom dobrą i komfortową pracę. Te narzędzia to między innymi dobre oświetlenie, […]
Ostatnie wpisy