Profesjonalne usługi sprzątające zyskują ostatnio na popularności. Wynajęcie ekipy nie wymaga dużo wysiłku, a pozwala to nie martwić się już bałaganem. Dla wielu osób skorzystanie z usług firmy sprzątającej jest oszczędnością czasu własnego lub pracowników. W końcu, jak mówi stare przysłowie, czas to pieniądz. Warto sprawdzić cennik sprzątania biur lub mieszkań by zobaczyć, że wynajem firmy faktycznie się opłaca.

Usługi firmy sprzątającej

Naczelnym obszarem działalności firm sprzątających jest sprzątanie biur czy mieszkań prywatnych, jednak zdarzają się usługi sprzątania na terenie budowy czy po przeprowadzonym remoncie. Usługi mogą obejmować zarówno sprzątanie kompleksowe, jak i poszczególne czynności składowe. Często w okresie przedświątecznym klienci firm sprzątających korzystają np. z usługi mycia okien czy trzepania dywanów. Sprzątanie może odbywać się poprzez wykorzystywanie narzędzi ręcznych, jak i mechanicznych. Zdarza się bowiem, że profesjonalne czyszczenie wymaga użycia specjalnych narzędzi, które nie są dostępne na co dzień, a ich kupno jest nieopłacalne. Wówczas nieocenioną pomocą są właśnie firmy sprzątające.
Ile kosztują usługi firmy sprzątającej?

Wbrew pozorom, usługi firmy sprzątającej nie są zbyt wygórowane

Przykładowy cennik można znaleźć pod linkiem – https://stefpolcleaning.pl/cennik-mycie-okien-warszawa-cennik/. Stawki są godzinowe lub za wykonaną usługę. W zależności od firmy i zakresu prac, podstawowa usługa może kosztować 80-200 złotych. Zaoszczędzony czas pozwala jednak na swobodne wykonywanie innych absorbujących czynności w warunkach lśniąco czystego biura, bądź na relaks w domowym zaciszu.