Używanie samochodów elektrycznych wiąże się z koniecznością regularnego ich ładowania. Na terenie kraju powstaje coraz więcej miejsc, w których można bez problemu naładować akumulator. Część użytkowników decyduje się na montaż systemów, które umożliwią wykonanie tej czynności w domu. Zastanawiając się nad zakupem samochodu elektrycznego warto dowiedzieć się, w jaki sposób można ładować go na własnym podwórku.

Co trzeba wiedzieć o ładowaniu samochodu elektrycznego?

Zakup przydomowej stacji ładowania jest ogromną wygodą, ale przed jej montażem trzeba sprawdzić kilka ważnych kwestii, aby mieć pewność, że będzie ona działała poprawnie i bezproblemowo. W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić, jaką moc mają domowe przyłącza oraz poznać dokładne parametry konkretnego obwodu instalacji budynku. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, czy dostępna jest odpowiednia rezerwa mocy oraz zabezpieczenia. Jeśli okażą się one niewystarczające do jednoczesnego korzystania z urządzeń podłączonych do prądu i ładowania samochodu niezbędne jest podwyższenie parametrów przyłącza u dostawcy energii.

Konieczne jest także zapoznanie się z właściwościami przetwornicy prądu, która zamontowana jest w danym modelu, a w szczególności ile posiada faz zasilania oraz ile wynosi natężenie robocze. Znając te parametry można przystąpić do wyboru stacji ładowania. Na rynku można spotkać dwa rodzaje ładowarek: na prąd zmienny oraz stały. W stacjach przydomowych stosuje się ładowarki prądem zmiennym. Samochody elektryczne posiadają wbudowane prostowniki, które umożliwiają naładowanie baterii prądem pochodzącym z domowej instalacji eklektycznej. Domowe stacje ładowania można znaleźć na stronie https://www.milivolt.pl/.