Odpowiednie przygotowanie samochodu do sprzedaży Rzeszów może wpłynąć na końcową cenę pojazdu. Mieszkańcy Podkarpacia powinni wiedzieć o co zadbać, by samochód dobrze się prezentował i wzbudził zainteresowanie nabywcy.

Przygotowanie pojazdu do sprzedaży

Przed sprzedażą pojazdu, należy zadbać o jego kosmetykę. Dokładnie myjemy lakier, stosujemy pastę do rys oraz wosk, które optycznie usuną niedoskonałości i nabłyszczą lakier. Bardzo dobry efekt daje również konserwacja czarnych plastików nadwozia, które nabłyszcza się specjalnymi preparatami. Warto również wypolerować felgi aluminiowe i zastosować czernidło do opon. W końcu zadbane auto zawsze przyciąga wzrok.

Obowiązkowo przed sprzedażą należy również odkurzyć wnętrze, wyczyścić ewentualne zabrudzenia tapicerki, zastosować nabłyszczacz plastików i środek odświeżający. Czystość wiele mówi o sposobie eksploatacji pojazdu oraz o tym, jak dbali o niego właściciele. Nie poleca się natomiast myć silnika, co może być odebrane przez potencjalnego kupującego jako np. próba zatuszowania wycieków.