Polecamy

Dlaczego warto zainwestować w inteligentny dom?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Innowacyjne technologie zawładnęły dzisiejszym rynkiem. Ich duży wpływ widoczny jest we współczesnym budownictwie. Inteligentne domy stają się coraz powszechniejsze i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższej przyszłości ich popularność osłabła. Wręcz przeciwnie! System smart home to przyszłość budownictwa. Dlaczego warto zainwestować w takie rozwiązanie?

Wygoda i bezpieczeństwo przede wszystkim

Rozwiązania inteligentnego domu wprowadzają do wnętrz najwyższy komfort. System intuicyjnie steruje oświetleniem, klimatyzacją oraz innymi instalacjami i sprzętami, dopasowując ich parametry obecnych warunków. Domownicy mogą również samodzielnie sterować poszczególnymi układami. Nie muszą nawet wstawać z kanapy, żeby obniżyć temperaturę w danym pomieszczeniu lub zasłonić rolety. Wszystkim mogą sterować zdalnie, z poziomu specjalnej aplikacji. 

Nie można zapomnieć o bezpieczeństwie smart home. System szybko wykrywa potencjalne zagrożenia i bezzwłocznie na nie reaguje, wszczynając odpowiednie procedury alarmowe czy zabezpieczające. Wszystko dzięki połączeniu z czujnikami ruchu, gazu, pożaru, zewnętrznym monitoringiem itd. 

Oszczędności, czyli jak inteligentny dom redukuje koszty?

System inteligentnego domu działa w sposób ekonomiczny. Może automatycznie gasić światła w pomieszczeniach, w których nikt nie przebywa, wyłączać klimatyzację po otwarciu okien czy drzwi i odłączać od sieci elektrycznej zbędne urządzenia, kiedy nikogo nie ma w domu. Szacuje się, że oszczędności na rachunkach w inteligentnym domu mogą być nawet o 30% niższe niż w przypadku tradycyjnego budynku. 

Co więcej, inteligentny dom korzysta z domowych urządzeń w sposób bardziej zrównoważony, a dzięki temu jest ekologiczny.

Jeśli chcesz cieszyć się wszystkimi zaletami smart home, skorzystaj z wiedzy i doświadczenia fachowców. Eksperci z Luk System specjalizują się w instalacjach elektrycznych będących częścią inteligentnego domu. Na stronie https://www.luksystem.pl/inteligentny-dom-old/oferta/instalacje/ przeczytasz, że firma oferuje kompleksowe doradztwo w doborze systemów smart home oraz ich profesjonalny montaż. Sprawdź szczegóły współpracy!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podstawowa garderoba dla mężczyzn w rozmiarze plus size
Podstawowa garderoba dla mężczyzn w rozmiarze plus size
Szafa mężczyzny w rozmiarze plus size powinna różnić się od garderoby pana o standardowych wymiarach jedynie rozmiarem. W każdym przypadku […]
Wynajem rowerów elektrycznych – dogodne rozwiązanie na niejedną wycieczkę
Wynajem rowerów elektrycznych – dogodne rozwiązanie na niejedną wycieczkę
Aktywność fizyczna to doskonała forma spędzania wolnego czasu. Najlepiej w tym przypadku jest połączyć przyjemne z pożytecznym i udać się […]
Grill na gaz czy węgiel – co jest lepszym rozwiązaniem?
Grill na gaz czy węgiel – co jest lepszym rozwiązaniem?
Okres letnich i wiosennych dni nieodłącznie kojarzy się nam z imprezami na świeżym powietrzu. Jedną z form takich spotkań jest […]
Ostatnie wpisy