Rynek meblowy z roku na rok coraz bardziej ewoluuje. Wprowadzane są nowe modele oraz pomysły, które wnoszą coraz większą uniwersalność użytkowania mebli. Wiele z nich przestaje przedstawiać sobą wyłącznie jedyne zastosowanie w danym wnętrzu, a otwiera się na nowe możliwości.

Jednym z największych trendów tego roku jest z pewnością narożnik wypoczynkowy. Sklepy meblowe oferują wiele wariantów kolorystycznych przedstawiających sobą najróżniejsze kształty oraz formy, co sprawia iż produkt ten umieścić można praktycznie wszędzie. Do najbardziej popularnych należą te o raczej prostych kształtach, które pozwolą zapełnić nam lukę w rogu pokoju – co jest świetną zaletą narożników. Otóż, dbają one o zachowanie jak największej przestrzeni w pomieszczeniu i nie zabierają dużo miejsca, dzięki narożnemu umiejscowieniu. Sprawdzą się jako mebel dodatkowy w bardziej przestronnych wnętrzach, a w pokojach o mniejszej powierzchni spiszą się jako standardowa opcja wypoczynkowa – dbając jednocześnie o to, aby pomieszczenie nie zostało optycznie pomniejszone.

Wybierać możemy spośród bardzo rozbudowanej oferty. Jeśli zależy nam na stworzeniu dodatkowego miejsca do spania to ciekawym wyborem zostać mogą narożniki rozkładane – pełniące jednocześnie funkcję kanapy oraz łóżka. Zajmują więcej miejsca od swojego klasycznego przedstawiciela, jednak cechują się wysoką estetyką. Jeśli zależy nam na bardziej nowoczesnym wyglądzie to zakupić możemy produkt o podkreślonym opływowym kształcie lub zdecydować się na narożnik wypoczynkowy w kształcie litery u. Takie rozwiązanie z pewnością nada charakteru naszemu wnętrzu – idealnie sprawi się na większych powierzchniach.

Artykuł napisany we współpracy z Softart – sklep online z meblami.