Polecamy

Gdzie i jak wieszać obrazy w mieszkaniu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z obrazami na płótnie spotykamy się od wieków. Malarze przez lata tworzyli swoje kompozycje w celu zdobycia sławy oraz pieniędzy. Ich dzieła skutecznie ozdabiały przestrzenie użytkowe, pałace, a także wystawne galerie. Gdzie najlepiej powiesić obraz oraz jak się zabrać do tej drobnej pracy?

Miejsce ma znaczenie

Wybór miejsca powinniśmy zacząć od krótkiego rozeznania. Nie wybierajmy z pewnością ścian sąsiadujących z łazienką, a także częścią użytkową kuchni. Dlaczego? Ponieważ są to przestrzenie narażone na wilgoć. W efekcie, nie nadają się nawet do drobnych prac. Jeżeli musimy koniecznie je wykorzystać, skorzystajmy uprzednio z preparatów zabezpieczających.

Gdzie zatem powinien znaleźć się nasz obraz? Na pewno na miejscu eksponowanym. Ozdoba tego typu, musi się wyróżniać na tle reszty. Dlatego nie ma sensu wieszanie jej zbyt wysoko. Obrazy doskonale sprawdzą się nad poziomymi meblami o małej wysokości. Starajmy się jednak nie psuć ogólnego poczucia wielkości. Źle dobrane dzieło, może optycznie zmniejszyć przestrzeń.

Jak wieszać?

Najpopularniejsze prace związane są z młotkiem oraz gwoździem. Na szczęście, istnieje cały szereg mniej inwazyjnych metod. Przydają się zwłaszcza przy wynajmowanym lokum.

O czym mowa? Obraz możemy zawiesić przy pomocy haczyków, plastrów bądź też rzepów samoprzylepnych. Pamiętajmy jednak, że mają one charakterystyczną wytrzymałość. Niestety zatem, cięższe dzieła sztuki musi zadowolić tradycyjny sposób wieszania. Przed wykonaniem pracy, koniecznie naznaczmy odpowiednio miejsce. Nie róbmy tego ,,na oko”. Przymierzmy obraz do ściany, po czym oznaczmy punkt, w którym potrzeba stworzyć stosowny otwór.

Artykuł napisany we współpracy z Agaton Studio – sklepem internetowym oferującym przepiękne obrazy na płótnach oraz różnego rodzaju fototapety na ściany.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Budowa domu jednorodzinnego – jakich fachowców musimy zatrudnić?
Budowa domu jednorodzinnego – jakich fachowców musimy zatrudnić?
Budowa domu to trudne i wymagające przedsięwzięcie. Każdy z nas bowiem chciałby czuć się w swoim mieszkaniu jak najlepiej. Przeważnie, […]
Akcesoria, które dopełnią każdą codzienną stylizację
Akcesoria, które dopełnią każdą codzienną stylizację
Kobiety dbające o codzienny wizerunek mogą sobie pozwolić na kreatywność. W sklepach oferowane są rozmaite warianty odzieżowe, które można dopasować […]
Kosmetyki przydatne w salonie kosmetycznym
Kosmetyki przydatne w salonie kosmetycznym
Salony kosmetyczne, czy też fryzjersko- kosmetyczne są miejscami w pewien sposób szczególnymi. Dba się tam bowiem o zdrowe i pięknie […]
Ostatnie wpisy