Wysyłanie i odbieranie przesyłek, nawet tych zagranicznych, jeszcze nigdy nie było tak proste, jak teraz. Kurier odbiera przesyłkę prosto z naszego domu i następnego dnia, jest już ona u adresata. Czy ten proces może być jeszcze łatwiejszy? Przyjrzyjmy się, jakie jeszcze istnieją udogodnienia dla osób, które korzystają z usług kurierskich,

Nowocześnie i internetowo

W obecnych czasach chyba już nikt nie wyobraża sobie życia bez telefonu z siecią Internet. W przypadku przesyłek kurierskich pełni on również i tu swoją funkcję. Dzięki stronom internetowym, takim jak https://www.epaka.pl/sledzenie-przesylek/paczka48, możemy na bieżąco monitorować drogę naszej paczki w czasie rzeczywistym. Po wpisaniu numeru przesyłki otrzymujemy informacje, gdzie ona aktualnie się znajduje – w sortowni, u kuriera, czy może była już próba doręczenia jej. Jest to pomocne, gdy czekamy na bardzo ważną przesyłkę i nie chcemy przegapić momentu jej dostarczenia.

Kolejnym udogodnieniem są, bardzo już popularne paczkomaty. Małe skrzynki, które kryją bardzo cenną zawartość – nasze paczki. Jest to świetne rozwiązanie, bo nie musimy czekać na kuriera w domu. Zostajemy poinformowani smsem, że paczka została już umieszczona w paczkomacie, otrzymujemy indywidualny kod, który musimy podać podczas odbioru i… gotowe. W przypadku, gdy nie możemy jej odebrać w ciągu 48 godzin, wystarczy kogoś o to poprosić i przekazać indywidualny kod. Paczkomaty istnieją już w wielu miejscach i ciągle powstają nowe, dlatego z pewnością bez problemu znajdziemy taki, który jest w naszej okolicy.