W czasach mody na naturalne piękno brwi i rzęs, mamy na rynku do wyboru wiele produktów zarówno do ich pielęgnacji, jak i stylizacji. Które z nich będą odpowiednie dla nas, tak aby minimalnym nakładem sił uzyskać jak najlepszy efekt? Dowiedz się więcej, czytając nasz poradnik.

Pielęgnacja rzęs i brwi podstawą dobrego wyglądu 

Odżywianie rzęs i brwi naturalnymi olejkami jest i modne, i ekologiczne, i w dodatku zdrowsze niż kuracje za pomocą cudownych odżywek, na które można dostać np. uczulenia. Do codziennej, systematycznej pielęgnacji rzęs i brwi polecane są olejki takie jak tani i dostępny np. w aptece rycynowy, delikatny i odżywczy olejek migdałowy, czy też bogaty w witaminy A oraz E olejek arganowy. Jak nakładać takie olejki? Pomocne będą akcesoria do pielęgnacji, takie jak szczoteczka do rzęs i brwi, dzięki której równomiernie rozdzielimy włoski i naniesiemy pielęgnujący olejek.

Stylizacja rzęs i brwi

Dobrze odżywione rzęsy i brwi pięknie się prezentują. Co jeszcze możemy zrobić, by np. przyciemnić nasza oprawę oczu i nadać jej wyrazistość? Rzęsy zwykle stylizujemy tuszem, jeśli zaś chodzi o brwi, mamy wiele kosmetyków kolorowych do stylizacji – cienie, żele i pomady. Brwi możemy także przyciemnić henną lub trwale podkreślić za pomocą makijażu permanentnego, wykonywanego metodą piórkową lub metodą cieniowania. W nadaniu łuku brwi ładnego kształtu pomogą specjalne szablony, dostępne w kilku rodzajach. Można je kupić np tu: https://noblelashes.pl/szablon-do-brwi. Zaletą jest wybór różnych kształtów łuku oraz korzystna cena. Szablon umożliwia także regulację kształtu brwi i wyrwanie pojedynczych, niesfornie rosnących włosków.