Sprzęt elektroniczny towarzyszy nam niemal w każdej dziedzinie życia. Służy do pracy, do zabawy, albo do ułatwienia codziennych zajęć. Niestety w wyniku zniszczenia albo konieczności wymiany na coś nowszego i nowocześniejszego, możemy być zmuszeni kupić coś innego. Sporo osób szuka sprzętu używanego. Na co zwracać uwagę przy zakupie używanej elektroniki?

Sprzęt komputerowy

Jeśli ktoś zajmuje się pracą na komputerze, na przykład grafiką komputerową albo obróbką zdjęć, na pewno będzie potrzebował specjalistycznego monitora dedykowanego do grafiki. Niestety taki sprzęt jest dość drogi, więc wielu na początek wybiera monitory używane. Przy zakupie trzeba między innymi zwrócić uwagę na ilość przepracowanych godzin. Wiadomo, że monitory posiadają swoją żywotność.

Mocne wyeksploatowanie może objawić się pojawieniem martwych pikseli albo problemem z właściwym oddaniem kolorów. A przecież dla grafika jest to kwestia niezwykle ważna. Mniej istotne mogą być ślady użytkowania widoczne na obudowie. Firmy sprzedające używane monitory klasyfikują je według stopnia zużycia.

Smartfony

Handel użytkowanymi smartfonami jest bardzo rozpowszechniony, szczególnie na portalach ogłoszeniowych, wśród prywatnych użytkowników. Jeśli chcemy zakupić sprzęt sprawdzony, warto odwiedzić sklepy online, na przykład https://itland.pl/163-smartphone. Podczas zakupu używanego telefonu warto zwrócić uwagę na stan wyświetlacza i sprawność panelu dotykowego oraz żywotność baterii (czas pracy od ładowania do ładowania).