Czym jest?

Dermatologia estetyczna to dział dermatologii, który zajmuje się poprawą estetycznego wyglądu skóry. Obejmuje ona szeroki zakres zabiegów, w tym chirurgię estetyczną.

Dlaczego jest stosowana?

Zabiegi estetyczne są stosowane w celu poprawy lub poprawy wyglądu skóry danej osoby. Może to obejmować dowolną liczbę procedur, od drobnych, takich jak laserowe usuwanie włosów, do bardziej rozległych, takich jak interwencja chirurgiczna. Dermatolodzy estetyczni wykorzystują szeroki zakres zabiegów, aby osiągnąć swoje cele i poprawić zadowolenie pacjentów z ich wyglądu.

Oprócz leczenia pacjentów, którzy mają określone choroby skóry, takie jak trądzik lub łuszczyca, dermatolodzy estetyczni leczą również ludzi, którzy są niezadowoleni z tego, jak wyglądają. Niektórzy ludzie mogą chcieć poprawić swoją cerę lub usunąć blizny, podczas gdy inni mogą chcieć zmniejszyć wygląd zmarszczek lub nawet całkowicie zmienić kolor włosów. Tego typu zabiegi należą do kategorii „kosmetycznych”, a nie medycznych i są często wykonywane przez chirurgów plastycznych, a nie lekarzy specjalizujących się wyłącznie w pielęgnacji skóry (dermatologów).

Najpopularniejszym zabiegiem estetycznym jest laserowe usuwanie włosów, które można wykonać w domu za pomocą depilatora lub w klinice przy użyciu technologii laserowej, która celuje w zawartość melaniny w organizmie – pigmentu, który nadaje włosom kolor.

Jeśli szukasz odpowiedniego specjalisty w tej dziedzinie, to odwiedź witrynę internetową: http://www.dermatoestetica.pl/.