Polecamy

Jakie parametry mają dobre monitory?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mimo popularności i powszechności komputerów przenośnych wielu ludzi nadal korzysta z komputera stacjonarnego. Jest również spore grono osób, które do laptopów podłączają monitory zewnętrzne. Jeśli należysz do jednej z tych grup, to powinieneś znać podstawowe parametry monitorów dostępnych na rynku, aby w przyszłości wybierać tylko te urządzenia, które w całości spełnią twoje potrzeby.

Kilka wskazówek

Przy wyborze monitora warto zwracać uwagę na kilka istotnych parametrów, które wpływają na komfort użytkowania sprzętu. Do najważniejszych można zaliczyć:

  • rodzaj matrycy – dwie najpopularniejsze to TN oraz IPS. Ta pierwsza charakteryzuje się niskim czasem reakcji (istotne w grach) i atrakcyjną ceną, ale jednocześnie zapewnia gorsze odwzorowanie kolorów i mniejsze kąty widzenia. Z kolei matryca IPS wyświetla obraz bardzo dobrej jakości, ze znakomitym odwzorowaniem kolorów i kontrastem. Poza tym charakteryzuje się szerokimi kątami widzenia. Jej wadą jest natomiast wysoka jasność czerni.

  • czas reakcji – dobre monitory komputerowe powinny posiadać jak najkrótszy czas reakcji. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w grach, gdzie liczy się precyzja i szybkość. Wartość ta nie powinna przekraczać 5 ms.

  • odśnieżanie – w dobrym monitorze powinno być co najmniej na poziomie 120 Hz. Ta wartość wystarcza do uzyskania bardzo płynnego obrazu.

  • przekątna ekranu i rozdzielczość – dla graczy polecane są monitory z dużą przekątną i rozdzielczością. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup ekranu 24 lub 29 cali o rozdzielczości 1920×1080 pikseli.

Input Lag – to inaczej opóźnienie wynikające z czasu, w którym sygnał jest przesyłany z karty graficznej do monitora. Zasada jest prosta – im niższy, tym lepiej.

Różne urządzenia tego typu można znaleźć na https://cebit-it.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie formy reklamy są istotne w dzisiejszych czasach?
Jakie formy reklamy są istotne w dzisiejszych czasach?
Reklama jest formą komunikacji, której celem jest przekonanie grupy docelowej do podjęcia jakiegoś działania, takiego jak dokonanie zakupu lub podjęcie […]
Domowe systemy alarmowe – jakie mają zalety?
Domowe systemy alarmowe – jakie mają zalety?
W ostatnich latach domowe systemy alarmowe stały się bardziej popularne niż kiedykolwiek wcześniej. Domowe systemy alarmowe to świetny sposób na […]
Co sprezentować osobie aktywnej fizycznie?
Co sprezentować osobie aktywnej fizycznie?
Prezent dla miłośników sportu Znalezienie prezentu dla osoby, która lubi aktywność fizyczną nie jest wcale takie trudne. Ofert w Internecie […]
Ostatnie wpisy