Większość kobiet marzy o posiadaniu idealnie smukłej, atrakcyjnej figury. Osiągnięcie tego celu wymaga przede wszystkim regularnej aktywności ruchowej oraz dbania o przestrzeganie właściwej diety. Oprócz tego istnieje szereg profesjonalnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które w znacznym stopniu ułatwiają wymodelowanie sylwetki w pożądany sposób. Jednym z najbardziej polecanych jest endermologia na ciało, czyli mechaniczny masaż podciśnieniowy aktywnie oddziałujący na tkankę łączną.

Koniec z nieestetycznymi wałeczkami i cellulitem

Wspomniana we wstępie endermologia to znakomity sposób na ujędrnienie i wygładzenie skóry pośladków, brzucha czy nóg (z pominięciem piersi i ich okolic). Standardowy zabieg polega na tym, że klient zakłada specjalny kombinezon i kładzie się na miękkim łóżku, a następnie przez około pół godziny jego ciało jest intensywnie masowane za pomocą nowoczesnego aparatu z rolkową głowicą. Zasysa ona skórę, poprawiając mikrokrążenie, napinając wierzchnią warstwę i  redukując cellulit. Dla osiągnięcia maksymalnych rezultatów zaleca się wykonanie minimum 10 zabiegów (średnio 2-3 razy tygodniowo).

Druga popularna metoda to tzw. coolsculpting, czyli wyszczuplanie poprzez zamrożenie komórek tłuszczowych. Kluczową rolę odgrywa tutaj innowacyjne urządzenie wyposażone w czujniki kontrolujące poziom wychłodzenia skóry. Co istotne, pierwsze efekty są widoczne już po mniej więcej trzech tygodniach od zabiegu. Na koniec należy jeszcze wspomnieć o liposukcji laserowej, opierającej się na rozpuszczeniu i usunięciu nadmiernej tkanki tłuszczowej. W tym przypadku skóra poddawana jest termoliftingowi, który bardzo skutecznie odtwarza włókna kolagenowe, a jednocześnie obkurcza powierzchnię ciała.