Rozdzielczość Ultra HD staje się bardzo popularna. Można ją znaleźć nie tylko w popularnych serwisach streamingowych, ale również niektóre stacje telewizyjne nadają w takiej jakości. Duże wydarzenia sportowe jak Olimpiada, piłkarskie mistrzostwa świata czy Europy można również oglądać w rozdzielczości 4k. Warto zainwestować w sprzęt, który taką jakość obrazu wspiera natywnie. 

Brak widocznych pikseli

To co charakteryzuje projektory 4k to bardzo ostry obraz, bez widocznych pikseli. Daje to bardzo naturalne odczucia i świetnie sprawdzi się zwłaszcza przy dynamicznych obrazach. Zależnie od ustawionej ogniskowej, możemy uzyskiwać różne przekątne obrazu. Projektory wspierające natywnie rozdzielczość Ultra HD, mogą wyświetlić film o przekątnej nawet do 140 cali, bez widocznych pikseli. Dzięki temu świetnie nadają się na domowe sale kinowe. Są one często stosowane również podczas wydarzeń kulturalnych. Mogą one tworzyć oświetlenie o dowolnej dynamice i kolorystyce, bez konieczności instalowania dziesiątek lamp. 

Lepsza jakość, nawet przy niższej rozdzielczości 

Jeżeli weźmiemy dwa, dokładnie te same filmy i wyświetlimy je na projektorach o rozdzielczości Full HD i 4k, to uzyskane obrazy nie będą dokładnie takie same. Te wygenerowany przez projektor 4k, będzie miał znacznie lepszy kontrast dynamiczny. Poradzi sobie również lepiej z ciemnymi kolorami, ponieważ fizycznie, jasna część obrazu jest oddalona od ciemnej 4 krotnie większą ilością pikseli, niż w przypadku Full HD. Odczuwalna jest jednak również spora różnica w cenie.