Kiedy kupujemy używane auto, zawsze zwracamy uwagę na jego stan techniczny, staramy się ocenić, jakie środki trzeba będzie zainwestować, aby doprowadzić pojazd do stanu idealnego. Jednak kiedy sprowadzamy auto z innego kontynentu, warto sprawdzić również inne rzeczy, aby uniknąć trudności z zarejestrowaniem pojazdu.

Światła i zawieszenie

Samochody z USA, mają czerwone kierunkowskazy, będące jednocześnie światłami stopu. Auta z takim rozwiązaniem nie mogą legalnie poruszać się po drogach w Polsce. Dlatego należy sprawdzić, czy ewentualna modyfikacja jest łatwa do zrobienia. Jeżeli nie, szukanie części i wytwarzanie własnych modyfikacji może być problematyczne.

Drugą rzeczą jest dokładne sprawdzenie zawieszenia. Zbyt miękkie, wręcz bujające się zawieszenie w niektórych samochodach, będzie praktycznie nieużywalne w Polsce (ze względu na stan jezdni i architekturę drogową). To, że autem przyjemnie jeździ się w USA, nie znaczy, że na polskich drogach komfort podróży będzie podobny. Dlatego przed zakupem najlepiej poradzić się firmy takiej jak https://www.amer-auto.pl/, która doradzi najlepsze dla nas auto.