Polecamy

Współczesne rozwiązania na zarządzanie flotą pojazdów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele różnych firm eksploatuje bardzo duże floty samochodów. Można tu wyróżnić między innymi przedsiębiorstwa spedycyjne, które prowadzą przewozy na obszarze całej Europy i nie tylko. Mamy też firmy działające lokalnie, na przykład kurierskie, jeżdżące na terenie jednego miasta i przyległych do niego powiatów bądź gmin. Posiadanie dużej liczby pojazdów powoduje, że często ich utrzymanie oraz monitorowanie bywa problematyczne. Sprawdzamy jakie współczesne rozwiązania, które ułatwiają zarządzanie dużymi flotami aut.

Zdalna kontrola położenia

Bardzo ważne jest sprawdzanie, gdzie w danym momencie znajdują się wszystkie samochody. W tym celu stosuje się monitoring GPS, który pozwala śledzić każdy pojazd z jednego miejsca. W przypadku dużych firm spedycyjnych ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ znając postęp przejazdu kierowcy można łatwo znaleźć mu kolejny ładunek do podjęcia w okolicy. Dzięki temu zyski firmy znacznie rosną, ponieważ ogranicza się tak zwane przejazdy na pusto.

Sprawdzanie parametrów

Oprócz samej kontroli pozycji na mapie, monitoringiem pojazdów ciężarowych możemy nazywać też systemy, które przekazują dyspozytorowi informacje techniczne. Dzięki temu wiadomo, czy kierowca nie jeździ zbyt agresywnie, czy z baków nie ginie paliwo, czy w którymś samochodzie nie wystąpiła jakaś usterka i tak dalej. Pozwala to przygotować się między innymi na szybką naprawę uszkodzonego pojazdu, dzięki czemu będzie on mógł od razu wrócić na drogi. Jak możemy się przekonać, stosowanie systemów monitoringu ma bardzo wszechstronne zastosowania i dlatego znakomita większość firm transportowych już teraz z nich korzysta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób powinny być zabezpieczone maszyny podczas transportu?
W jaki sposób powinny być zabezpieczone maszyny podczas transportu?
Wielu przedsiębiorców czy właścicieli zakładów, którzy wykonują usługi poza siedzibą firmy, staje przed problemem przewozu sprzętu. Na miejsce, gdzie wykonywana […]
Czy peruki z naturalnych włosów są higieniczne?
Czy peruki z naturalnych włosów są higieniczne?
Gdy bezpowrotnie tracimy własne włosy, mamy dwie opcje do wyboru. Możemy się z tym pogodzić, lub też zadbać o swój […]
Dlaczego warto powierzyć dział kadr swojej firmy zewnętrznym specjalistom?
Dlaczego warto powierzyć dział kadr swojej firmy zewnętrznym specjalistom?
Prowadzenie własnej firmy opiera się przede wszystkim na prawidłowym realizowaniu zadań księgowych, a także skutecznym rozwiązywaniu kwestii związanych z kadrami. […]
Ostatnie wpisy