Polecamy

Skuteczne metody walki z bruksizmem

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nocne zgrzytanie zębami to częsta dolegliwość wśród dorosłych. Na pierwszy rzut oka tak błaha dolegliwość, może oznaczać spore problemy ze zdrowiem i co ciekawe – nie tylko z zębami i jamą ustną. Jak zatem walczyć z bruksizmem? Co może nam pomóc, żebyśmy osiągnęli spokojny sen? Sprawdzamy, co zrobić, aby pozbyć się zgrzytania zębami.

Dlaczego zgrzytanie zębami w nocy jest niebezpieczne?

Bruksizm jest dolegliwością, która powoduje nadmierne poruszanie się mięśni żuchwy, co odbywa się oczywiście niekontrolowanie, podczas snu. Przyczyn zgrzytania zębami jest wiele, należą do nich:

– Przewlekły stres;

– Nieprawidłowo dobrana proteza;

– Patologiczny zgryz;

– Wyparty gniew oraz frustracja;

– Typ osobowości ceniący sobie współzawodnictwo, osoba będąca nadaktywna;

– Skutki uboczne leków.

Zgrzytanie zębami może doprowadzić do wielu poważnych problemów zdrowotnych. Mianowicie do ścierania się powierzchni zębów, pękania szkliwa, jak i łamania zębów, uciążliwego bólu głowy, czy też uczucia szumu w uszach. Może być również przyczyną bezsenności oraz depresji. 

Czym warto leczyć bruksizm?

Szyna relaksacyjna NTI, to jedna ze skuteczniejszych metod leczenia zgrzytania zębami. Jest to specjalna nakładka na zęby, którą zakłada się w odcinku przednim zębów – zwykle na noc. W skrajnych przypadkach, gdy tak zaleci lekarz, może być stosowana również w ciągu dnia. Dopasowana szyna redukuje napięcie mięśni, które powodują zaciskanie się szczęk. Dzięki temu pacjent stosujący szynę pozbywa się odruchu zagryzania, co prowadzi oczywiście do wygasania tejże dolegliwości. Dzięki temu możliwe jest całkowite pozbycie się bruksizmu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podziękowania dla gości weselnych – słodycze, świeczki, a może herbatki?
Podziękowania dla gości weselnych – słodycze, świeczki, a może herbatki?
Ślub i wesele to zawsze pełen emocji i wrażeń dzień, który na długo pozostaje w głowie pary młodej. Aby każdy […]
Odbojnice regałowe – kiedy warto je zastosować?
Odbojnice regałowe – kiedy warto je zastosować?
Odbojnice do półek to świetny sposób na zabezpieczenie swoich regałów i zwiększenie ich trwałości. Te elementy są zazwyczaj proste w […]
Jak przygotować się na przyjście dziecka?
Jak przygotować się na przyjście dziecka?
Narodziny pierwszego dziecka to prawdziwa rewolucja w życiu przyszłych rodziców. Oprócz stresu związanego z wychowaniem maluszka, zasad pielęgnacji, właściwego sposobu […]
Ostatnie wpisy