Niewielka łazienka bywa trudna w aranżacji. Jednak wielkość pomieszczenia nie musi wpływać na jego estetykę. Mała łazienka także może być elegancka i zachwycać ciekawymi detalami.

Wykończenie ścian i podłóg

Nieodłącznym elementem łazienki są płytki. Oprócz swojej funkcjonalności, z powodzeniem spełniają rolę dekoracji. Na rynku dostępnych mamy mnóstwo kolorów, faktur i kształtów płytek. Mogą one imitować drewno, beton czy marmur. Są matowe i błyszczące. Możemy stosować je na całych ścianach i podłogach lub wykorzystywać, jako eleganckie detale.

Efektowne oświetlenie

Główne i najbardziej intensywne jest zazwyczaj światło górne. Jest ono bardzo praktyczne, jednak warto zastosować także dodatkowe, bardziej dekoracyjne elementy oświetlenia, na przykład w okolicy lustra. Świetnym rozwiązaniem w łazience są taśmy LED. Można je montować w taki sposób, że są niewidoczne, a dają bardzo relaksujące, przygaszone światło. Doskonałym pomysłem są również świece – prawdziwe lub bezpieczne imitacje na baterie.

Dodatki do łazienki

Małymi detalami możemy odmienić styl pomieszczenia. W każdej łazience musi znaleźć się miejsce na szczoteczki do zębów, mydło i inne kosmetyki. Szukając eleganckich akcesoriów do łazienki warto odwiedzić salon łazienek Warszawa ma ich na swoim terenie sporo. Szeroki wybór barw i form, pozwoli każdemu znaleźć idealne dodatki do swojego wnętrza, które nadadzą pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru.

W łazience doskonale wyglądają także rośliny doniczkowe – żywe lub sztuczne. Umieszczone w pięknej doniczce lub osłonce zachwycą niejednego gościa. Podobnie jak obrazki na ścianach, niebanalne wieszaki czy nawet uchwyt na papier toaletowy. Każdy element łazienki może stać się oryginalnym detalem, który od razu przyciągnie do siebie uwagę.