Obecnie najbardziej popularną metodą generowania rozmaitych materiałów informacyjnych oraz reklamowych jest druk cyfrowy. Wiedzie on prym przede wszystkim dlatego, że nie wymaga zastosowania formy – wszystkie dane są przenoszone na wybrane podłoże (najczęściej papier) bezpośrednio z programu komputerowego. Cały proces opiera się tutaj na naświetleniu elektrostatycznie naładowanego cylindra za pomocą promieni nowoczesnego lasera. Z ofertą specjalistycznych usług w zakresie druku cyfrowego można zapoznać się na http://bvformat.poznan.pl/.

Rozwiązanie szybkie i wyjątkowo tanie

Kluczową zaletą druku cyfrowego jest bardzo dobra jakość, która w znacznym stopniu przewyższa tradycyjny druk offsetowy. Duże znaczenie ma również fakt, że wszelkie materiały produkuje się z wykorzystaniem tej techniki wyjątkowo szybko – nierzadko nawet dosłownie od ręki. Nie trzeba bowiem poświęcać czasu na przygotowywanie formy drukarskiej (wystarczy jedynie uruchomić odpowiedni program komputerowy). Niewątpliwy atut to ponadto stosunkowo niski koszt całej operacji, zwłaszcza jeśli zlecenie dotyczy dużego nakładu. Z tego względu z omawianego druku korzystają powszechnie agencje reklamowe i prywatne firmy pragnące tanio wypromować swoje produkty bądź usługi. 

Do zalet zalicza się też:

– bezproblemowa personalizacja i numeracja materiałów

– możliwość poddawania wydruków zaawansowanym obróbkom o charakterze introligatorskim

– opcja drukowania na różnych podłożach – zarówno na zwykłym papierze, jak i na papierze kredowym, ekologicznym, kredowym, a nawet na folii adhezyjnej

– łatwe pokrywanie powierzchni lakierem UV