Polecamy

Jak wybrać stół montażowy, aby był ergonomiczny?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając stół montażowy, taki jak np. https://raconstruction.pl/kat/stoly-przemyslowe/stoly-warsztatowe/, warto zastanowić się, do jakich dokładnie prac ma nam służyć. W ten sposób łatwiej można określić jego poszczególne parametry. Jednym z ważniejszych jest materiał, z którego przedmiot jest wykonany. Blaty powstają zwykle z płyty wiórowej, wzmocnionej dodatkowymi tworzywami. Ponadto do popularnych należą: lakierowana płyta HDF (wszechstronna, sprawdza się do lekkich prac), laminat (wysoka odporność na działanie czynników zewnętrznych, prosta w czyszczeniu), winyl (miękka powierzchnia), dąb naturalny (wytrzymały, wszechstronne zastosowanie), stal (doskonała wytrzymałość, odporna na działanie różnych czynników).

Warto również dopasować stół do wykonywanych zadań. W związku z tym, mebel może posiadać stałą ramę lub elektryczną regulację, która jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na większą elastyczność i ergonomię pracy. Jeśli nie ma potrzeby częstej zmiany wysokości blatu, można z tej opcji w ogóle zrezygnować lub zastąpić ją ręczną wersją.

Dodatkowe udogodnienia

Warto też pomyśleć o mobilności stołu, dzięki czemu można dowolnie zmieniać jego położenie i dopasowywać do aktualnych potrzeb warsztatowych. W dalszej kolejności warto uwzględnić dodatkowe elementy doposażenia takie jak: szuflady, szafki czy uchwyty, które zwiększają jego funkcjonalność. Przydatne mogą się również okazać urządzenia montowane na stałe, często wykorzystywane w pracy warsztatowej. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrze oświetlić przestrzeń biurową?
Jak dobrze oświetlić przestrzeń biurową?
Każde miejsce pracy musi być dobrze oświetlone. Również jeżeli jest to biuro, gdzie nie pracujemy co prawda przy maszynach mogących […]
Jakie czynniki mają wpływ na nasz spokojny sen?
Jakie czynniki mają wpływ na nasz spokojny sen?
To, jak śpimy, ma ogromny wpływ na naszą kondycję w ciągu dnia. Zdrowy i efektywny sen to więcej sił, lepszy […]
Skutki wyboru nieodpowiedniego paliwa do auta
Skutki wyboru nieodpowiedniego paliwa do auta
Zatankowanie złego paliwa do samochodu jest zjawiskiem całkiem powszechnym. Niemniej jednak może to być działanie, które w skutkach będzie kosztowne […]
Ostatnie wpisy