Wiele możliwości

Jeśli masz głośny samochód i chcesz go wygłuszyć, istnieje kilka dostępnych opcji. Najlepszym sposobem na wygłuszenie samochodu jest zastosowanie materiału tłumiącego dźwięk. To zmniejszy hałas powierzchniowy, ale nie zrobi nic dla hałasu drogowego, który pochodzi z opon uderzających w wyboje lub inne niedoskonałości na drodze.

Jeśli chcesz pozbyć się wszystkich rodzajów hałasu, to będziesz musiał dodać izolację, a także materiał wygłuszający. Nie jest to tanie, ale jeśli Twoim celem jest maksymalne ograniczenie hałasu, to warto wykonać tę pracę dobrze.

Co to jest izolacja akustyczna?

Izolacja dźwiękowa polega na tłumieniu drgań, aby nie przenosiły się one przez strukturę. Niezależnie od tego, czy jest to ściana zewnętrzna, czy przedział wewnętrzny, taki jak wnęka silnika lub bagażnik, izolacja akustyczna zmniejsza niepożądany hałas przedostający się do wnętrza lub opuszczający przestrzeń poprzez ograniczenie dróg przenoszenia drgań powodujących hałas. Najczęściej oznacza to redukcję energii drgań przez materiały stałe, takie jak drewno lub szkło. Materiały te zachowują się jak sprężyny, gdy wibracje przez nie przechodzą.

Jeśli jesteś zainteresowany taką usługą, to koniecznie sprawdź: https://wyciszauto.pl/nasza-oferta/wyciszanie-samochodow/cennik/.