Polecamy

Zepsuta ciężarówka – co robić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli prowadzisz ciężarówkę i ona się zepsuje, musisz wiedzieć, co robić. Oto kilka podstawowych kroków:

Zjedź na pobocze tak szybko, jak to możliwe. Jeśli Twoja ciężarówka zepsuje się na autostradzie, zjedź na pobocze. Lepiej być w jednym miejscu niż ryzykować uderzenie przez inny pojazd, gdy próbujesz zjechać z drogi. Jeśli to możliwe, zatrzymaj się przy zjeździe lub przystanku, gdzie jest więcej miejsca, aby inne pojazdy mogły bezpiecznie przejechać. 

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania w takiej sytuacji jest zachowanie spokoju i unikanie paniki. Jeśli możesz bezpiecznie wezwać pomoc, zrób to natychmiast. 

W razie potrzeby wezwij pomoc

Jeśli masz telefon komórkowy, zadzwoń po pomoc drogową lub policję, jeśli potrzebujesz pomocy w odholowaniu ciężarówki z drogi. Nie czekaj, aż ktoś inny uderzy w twoją ciężarówkę lub spowoduje korek – może to potrwać kilka godzin, zanim przybędzie pomoc!

Upewnij się, że wszyscy są bezpieczni i nie odnoszą obrażeń. Upewnij się, że wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa i że nikt nie został ranny w wypadku lub procesie awarii.

Jeśli szukasz specjalistów, którzy rozwiążą Twój problem, to pomoc drogowa Oleśnica jest miastem, gdzie znajdziesz ich bardzo wielu.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zapewnić sobie wysoki komfort jazdy samochodem?
Jak zapewnić sobie wysoki komfort jazdy samochodem?
Decydując się na podróż samochodem, oczekujemy nie tylko przemieszczenia się z punktu A do punktu B, ale również bezpieczeństwa i […]
Jak i kiedy impregnować dach?
Jak i kiedy impregnować dach?
Dach to jeden z podstawowych i bardzo ważnych elementów domu. To w końcu on chroni nas przed złymi warunkami atmosferycznymi […]
Modowe triki dla puszystych Pań
Modowe triki dla puszystych Pań
Duży rozmiar nie znaczy gorszy Bardzo często panie o nieco większym rozmiarze mają spore problemy z dobraniem odpowiedniego ubrania. Jest […]
Ostatnie wpisy