Jeśli prowadzisz ciężarówkę i ona się zepsuje, musisz wiedzieć, co robić. Oto kilka podstawowych kroków:

Zjedź na pobocze tak szybko, jak to możliwe. Jeśli Twoja ciężarówka zepsuje się na autostradzie, zjedź na pobocze. Lepiej być w jednym miejscu niż ryzykować uderzenie przez inny pojazd, gdy próbujesz zjechać z drogi. Jeśli to możliwe, zatrzymaj się przy zjeździe lub przystanku, gdzie jest więcej miejsca, aby inne pojazdy mogły bezpiecznie przejechać. 

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania w takiej sytuacji jest zachowanie spokoju i unikanie paniki. Jeśli możesz bezpiecznie wezwać pomoc, zrób to natychmiast. 

W razie potrzeby wezwij pomoc

Jeśli masz telefon komórkowy, zadzwoń po pomoc drogową lub policję, jeśli potrzebujesz pomocy w odholowaniu ciężarówki z drogi. Nie czekaj, aż ktoś inny uderzy w twoją ciężarówkę lub spowoduje korek – może to potrwać kilka godzin, zanim przybędzie pomoc!

Upewnij się, że wszyscy są bezpieczni i nie odnoszą obrażeń. Upewnij się, że wszyscy pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa i że nikt nie został ranny w wypadku lub procesie awarii.

Jeśli szukasz specjalistów, którzy rozwiążą Twój problem, to pomoc drogowa Oleśnica jest miastem, gdzie znajdziesz ich bardzo wielu.