Pojazdy samochodowe jak każde maszyny ulegają zużyciu i awarii. Nowoczesne podzespoły często obsługiwane są elektronicznie i dodatkowo komputer pokładowy zbiera wszystkie informacje o pracy podzespołów. Dzięki czujnikom można szybko sprawdzić stan auta i odczytać wszystkie pojawiające się w przeszłości błędy oprogramowania.

 

Jak sprawdzić odczyty czujników?

W dobrze wyposażonym warsztacie samochodowym posiadającym tester diagnostyczny do samochodów jest to bardzo proste. Wystarczy odszukać gniazdo komputera głównego. Następnie należy podpiąć sprzęt sprawdzający raporty o awariach i błędach wskazanych przez czujniki. Po zakończeniu procedury komputer diagnostyczny Jaltest pokaże mechanikowi listę kodów błędów. Każde oznaczenie w dokumentacji technicznej auta to określona awaria i wskazówki co do jej przyczyny. W ten sposób można szybko wykluczyć wadliwe podzespoły oraz przyspieszyć czas potrzebny na usunięcie usterki.

Oprócz samej aparatury odczytowej dodatkowo produkowane jest oprogramowanie ułatwiające odczytywanie oznaczeń kodowych oraz wskazujące sposób naprawy z kolejnością czynności dla konkretnego modelu auta.

Szybka diagnostyka jest niezastąpiona w nowoczesnym warsztacie samochodowym. W taki łatwy sposób osoba obsługująca pojazd ma pełny raport o stanie pojazdu o pracy poszczególnych elementów składowych pojazdu. W ten sposób dbamy o bieżące naprawy auta, uniemożliwiając powstawanie uszkodzeń mechanicznych kilku podzespołów jednocześnie. Ważne są również wskazówki dotyczące regulacji i ustawień eksploatacyjnych.