Coraz większa część naszego życia odbywa się w sieci. Jeszcze kilka lat temu zakup kosmetyków wiązał się z przeglądaniem gazetek, a następnie wizytą w sklepie i słuchaniem porad ekspedientek. Dziś coraz więcej osób decyduje się na czytanie opinii na różnego rodzaju portalach, a następnie zakupy przez internet. Kiedyś byłoby to nie do pomyślenia, by dobrać podkład czy perfum bez wcześniejszego testowania. 

Jakie zalety przemawiają za każdą z opcji?

Wybór miejsca zakupu zależny jest od oczekiwań danej osoby i od jej charakteru. Zakup w perfumerii internetowej wiąże się z koniecznością oczekiwania na dostarczenie produktu i poniesieniem kosztów dostawy, jednak z drugiej strony zazwyczaj otrzymujemy kosmetyki w niższej cenie, ponieważ sklepy internetowe ponoszą niższe koszty niż sklepy stacjonarne. Dodatkową zaletą jest możliwość zastanowienia się na spokojnie, porównania cen w wielu miejscach oraz przeczytania opinii innych osób, które również kupiły ten produkt. Często możemy też spotkać się z promocją, która dotyczy tylko sklepu online, dzięki czemu kwota do zapłaty będzie jeszcze niższa. Jest to też idealna opcja dla osób zabieganych, które nie maja czasu na wizytę w tradycyjnych drogeriach.

Kosmetyki w sklepie stacjonarnym zazwyczaj mają wyższą cenę, ale za to mamy możliwość uzyskania porady od obsługi sklepu no i oczywiście przetestowania kosmetyku na sobie. Jest to szczególnie ważne kiedy chcemy dobrać odpowiedni kolor podkładu czy szminki. W sklepie stacjonarnym czasem możemy też uzyskać próbkę kosmetyku, jeśli chcemy przetestować go na spokojnie w domu. Nie jest to jednak już tak ważne kiedy kupujemy po raz kolejny swój ulubiony produkt.

Jak widać, każda z opcji ma dużo zalet i wybór jednej z nich zależy od okoliczności, naszego czasu czy chęci porozmawiania z ekspedientkami. Mimo dużego wzrostu popularności zakupów w sklepach internetowych, nigdy nie zastąpią one zakupów dokonanych osobiście w sklepie.