Jeśli kobieta pragnie zawsze wyglądać jak tuż po wizycie u fryzjera, powinna po umyciu włosów, a bezpośrednio przed wyjściem z domu, zastosować odpowiednie zabiegi skutecznie utrwalające fryzurę. Nic bowiem nie jest bardziej denerwujące, niż wiatr z łatwością psujący ją po godzinach spędzonych w łazience. Na rynku znajdziemy szeroką ofertę kosmetyków przeznaczonych do stylizacji. Które z nich powinnyśmy wybierać?

Cztery produkty – różny efekt

Zdecydowanie najczęściej stosowanymi produktami do utrwalania fryzur są lakiery do włosów. Należy jednak pamiętać, że zbyt częste używanie takich specyfików może zniszczyć włosy, w związku z czym trzeba uważać z częstotliwością i nie przesadzić z ilością. Najlepiej rozpylać lakier w trakcie suszenia fryzury, zawsze w tę stronę, w którą skierowany jest strumień powietrza. Inna zasada głosi, że rozpylać trzeba z odległości minimum 20 cm nad głową, tak aby lakier mógł swobodnie opaść na włosy

. Kolejnym popularnym kosmetykiem należącym do tej kategorii jest pianka. Doskonale sprawdza się ona zwłaszcza w trakcie układania loków, chociaż trzeba przyznać, że równie dobrze nadaje objętość cienkim włosom. Poza tym, produkt ten odżywia cebulki i chroni włosy przed promieniowaniem UV.

Kobiety czasami korzystają też z mocniejszych specyfików do utrwalania, takich jak choćby pasta, guma albo wosk. Wosk nie tylko utrwali fryzurę, ale też nada jej piękny połysk. Nie można jednak przesadzić z jego ilością, bo spowoduje to wrażenie ciężkości i przetłuszczenia. Jeśli z kolei zależy nam na nabłyszczeniu, powinnyśmy użyć żelu, nakładając go na dłonie, pocierając je i nanosząc palcami na kosmyki włosów. Wszystkie opisane produkty posiada w swoim asortymencie każda hurtownia fryzjerska.