Medalik nierozerwalnie wiąże się z tradycją katolicką, która w naszym kraju jest bardzo bogata. Sklepy z dewocjonaliami, a nawet powszechne sklepy jubilerskie oferują bogaty asortyment tego rodzaju biżuterii, przygotowując rozmaite oferty dopasowane do specyficznych potrzeb klientów uzależnionych od wieku, preferencji, ale też różnorodnych okazji. Medaliki można przecież kupić dla samego siebie ze względu na nasze wyznanie czy wartości religijne, którymi się kierujemy, ale stanowią też doskonały prezent na dzień babci lub inne święta.

Niezależnie od okazji oraz wartości religijnej są to przede wszystkim cenne przykłady biżuterii, a niektóre z nich to prawdziwe dzieła sztuki, które z dumą można nosić na piersi. Najczęściej zawierają wizerunek Matki Boskiej – samej lub z Dzieciątkiem. Medaliki mogą także przedstawiać postaci innych świętych. Kiedy najczęściej wręczamy medalik? Jakie to są okazje?

Mój prezent dla Ciebie

Oczywiście najpopularniejszą porą wręczania medalików na prezent jest celebrowanie przystąpienia do różnorodnych sakramentów przez dzieci, wnuków czy chrześniaków. Pamiątka na komunie, wśród osób wierzących, powinna bezpośrednio nawiązywać do tego wydarzenia religijnego, a przy tym być trwała. Medalik doskonale wpisuje się w te kryteria. Również często przekazywany jest z okazji chrztu czy bierzmowania. Może być także prezentem z okazji urodzin lub imienin. Ważne jednak, by solenizant lub jubilat kierowali się w życiu zasadami chrześcijańskimi, Tylko wtedy taki prezent ma sens.