Męskie nakrycia głowy jeszcze kilkanaście lat temu noszone były głównie przez starszych panów. Aktualnie trend ten jest bardzo modny również wśród przedstawicieli nieco młodszego pokolenia – nic w tym dziwnego, ponieważ odpowiednio dobrany kapelusz czy czapka mogą stanowić doskonałe uzupełnienie męskiego wizerunku. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki asortyment męskich nakryć głowy – tych mniej lub bardziej eleganckich, które można nosić na wiele sposobów i które pasują na różne okazje.

Modne dodatki w męskiej garderobie – jakie nakrycie głowy wybrać?

Oczywistym jest, że wybór odpowiedniego kapelusza czy czapki należy dopasować przede wszystkim do sytuacji, w której mężczyzna planuje wystąpić. Warto jest więc odpowiednio zestawić nakrycie głowy do okazji oraz wymagań dotyczących stylizacji. Na zimę najlepiej sprawdzi się przede wszystkim czapka, która zapewni ciepło oraz odpowiednio ochroni przed warunkami atmosferycznymi, a na lato taka, która pozwoli ochronić głowę i oczy przed słońcem i zapewni ulgę w wysokich temperaturach.

Ciekawym przykładem męskiego nakrycia głowy jest czapka furażerka. Jest ona podłużnego kształtu i wykonana najczęściej z delikatnego, miękkiego materiału. Czapka tego typu stanowi element męskiego ubioru galowego wśród żołnierzy czy innych służb mundurowych. Posiada ona wieloletnią historię i tradycję – w Polsce pierwsze nakrycia głowy w tym stylu pojawiły się już w XVIII wieku. Najczęściej są one utrzymane w stonowanej kolorystyce, mogą być również zakończone ozdobnym „chwostem”, który dodaje elegancji i szyku.