Polecamy

Jakie rolety wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas wyboru rolet (sprawdź: rolety Trójmiasto) do wnętrza ciężko zdecydować się na jakiś model. Sytuacji nie poprawia również ogromna oferta sklepów, w których znajdują się najróżniejsze rodzaje. Dlatego powstał ten artykuł, aby przybliżyć cechy charakterystyczne najczęściej wybieranych rodzajów.

Rolety zwijane

Jest to najpopularniejszy rodzaj rolet. Podczas podnoszenia do góry zwijają się w rolkę. Wyróżnia się rolety wolnowiszące, które przymocowane są u góry okna, a u dołu zwisają luźno. Jest to minus, ponieważ po otwarciu okna uchylnego, roleta odstaje od okna. Są też rolety kasetowe, które eliminują ten problem, ponieważ mają boczne prowadnice trzymające je blisko okna.

Rolety dzień-noc

Składają się z dwóch warstw materiałów, na których znajdują się pasy naprzemiennie zachodzące na siebie. Dzięki regulacji można uzyskać częściowy dostęp do promieni słonecznych, a jednocześnie zachować prywatność. Można oczywiście też roletę zwinąć w całości lub zasłonić okno całkowicie blokując dostęp do światła. Sprawdź przykładową ofertę wpisująć w wyszukiwarkę internetową np. “rolety dzień noc Gdańsk”.

Rolety rzymskie

Nie są zbyt popularne, ale wnoszą do wnętrza elegancję i oryginalność. W porównaniu do wyżej wymienionych, rolety rzymskie nie zwijają się w rolkę, lecz składają się na kilka zakładek. Niestety na zakładkach zbiera się kurz, ale można je prać, jeżeli wykonane są z materiału pozwalającego na to.

Rolety plisowane

Mają postać harmonijki i mogą byś wolnowiszące bądź wyposażone w boczne prowadnice – tak jak rolety zwijane. Rolety plisowane dwufunkcyjne posiadają system, dzięki któremu można podnosić je od dołu do góry, a także w przeciwnym kierunku.

Wymienione typy rolet to tylko niewielka część z wszystkich dostępnych rodzajów, ale są obecnie najbardziej popularnymi i każdy powinien znaleźć wśród nich odpowiedni model dla siebie, który dopasuje się do wnętrza mieszkania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać biustonosz do dużego biustu?
Jak dobrać biustonosz do dużego biustu?
Czy wiesz, że biustonosz należy wymieniać w momencie gdy zauważysz rozciągnięcie jego elastycznych elementów, a po każdym dniu noszenia powinien […]
Pierwszy dzień szkoły bez stresu – jak go zaplanować?
Pierwszy dzień szkoły bez stresu – jak go zaplanować?
Pierwszy dzień szkoły to ekscytujący czas dla uczniów, ale dla rodziców może być stresujący. Jeśli nie jesteś pewien, jak sprawić, […]
Co jest ważne przy zakupie roweru?
Co jest ważne przy zakupie roweru?
Sklepy rowerowe są często wypełnione wysokiej klasy produktami, które mogą sprawić, że będziesz chciał jeździć na rowerze jeszcze bardziej. Przy […]
Ostatnie wpisy