Zmarszczki pod oczami mogą pojawiać się nawet przed 30 rokiem życia, co związane jest z obniżoną produkcją kolagenu. Charakterystyczne zagłębienia w skórze są powodem kompleksów wielu starszych kobiet. Na szczęście istnieje parę sposobów, które pozwolą trwale zlikwidować zmiany skórne. Które z nich są najpopularniejsze? 

Zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym  

W celu usunięcia zmarszczek warto posłużyć się kwasem hialuronowym. Warto wybrać się wtedy do kliniki medycyny estetycznej, gdzie zabiegi tego typu wykonuje https://proderma-clinique.pl/wypelnianie-zmarszczek-kwasem-hialuronowym. Cały proces polega tutaj na wstrzyknięciu igłą przezroczystego żelu. Podnosi się w ten sposób poziom kwasu, który jest składnikiem zupełnie naturalnym – po prostu jego ilość maleje wraz z wiekiem. Pozwala to znacznie opóźnić efekty starzenia się skóry. 

Wykorzystanie właściwości enzymów roślinnych 

Skutecznym sposobem medycyny estetycznej w kwestii zmarszczek jest również wykorzystanie właściwości roślinnych enzymów. Zabieg eksfoliacyjny polega tu na użyciu specjalnego preparatu, który ma właściwości złuszczające. Sposób ten poleca się osobom, które mają wrażliwą skórę, gdzie naturalne enzymy są bardzo łagodne względem kwasów. Plusem użycia preparatu jest działanie antyoksydacyjne, które powoduje, że skóra wygląda znacznie młodziej.