Przedłużanie włosów to jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych sposobów na nadanie włosom pięknego i naturalnego wyglądu. Aby jednak utrzymać przedłużenia włosów i zachować ich piękny wygląd na dłużej, należy przestrzegać kilku wskazówek pielęgnacyjnych.

Pielęgnacja przedłużanych włosów – wskazówki

Nie myj włosów zbyt często. Pamiętaj, że doczepiane włosy będą wysychać szybciej niż Twoje naturalne. Powinnaś myć włosy co drugi dzień lub nawet rzadziej, jeśli to możliwe.

Pamiętaj, by nie używać gorącej wody do mycia włosów, ponieważ może to uszkodzić wiązania, które utrzymują przedłużenia na miejscu. Unikaj również stosowania zbyt dużej ilości szamponu, ponieważ może to spowodować nagromadzenie się go na skórze głowy, co może prowadzić do podrażnień.

Używaj delikatnych szamponów i odżywek przeznaczonych do włosów farbowanych lub poddawanych obróbce chemicznej. Możesz znaleźć na stronie violahairextensions.pl produkty, które najlepiej sprawdzą się najlepiej do włosów przedłużanych. Dzięki temu Twoje przedłużenia będą miękkie i lśniące.

Jeżeli używasz produktów do stylizacji włosów naturalnych, pamiętaj, by używać ich również na przedłużane pasma. Dbaj o nie tak jak o swoje naturalne włosy. Jeżeli chcesz je prostować, kup najpierw produkt termoochronny lub serum zapobiegające puszeniu się włosów, przeznaczone do stosowania na przedłużeniach.