Wielkanoc to czas szczególny, uroczysty. Warto podkreślić wyjątkowość tych chwil poprzez odpowiednie udekorowanie domu lub mieszkania. Ozdoby muszą być kolorystycznie i tematycznie powiązane ze świętem. Zatem motywami wiodącymi powinny być pisanki, zajączki oraz kurczaki. Jak wybrać odpowiednie stroiki wielkanocne?

Należy przystroić każde pomieszczenie

Świąteczny klimat powinien być wszechobecny. Należy zacząć od przyozdobienia stołu, gdyż do niego zasiada rodzina podczas uroczystego śniadania w niedzielę wielkanocną. Najlepiej sprawdzi się duży wyrazisty stroik. Na przykład wypełniony tradycyjnymi pisankami, z motywami kwiatowymi oraz ozdobnymi tasiemkami. Kolory powinny być żywe, wiosenne, a więc paleta barw może obejmować zieleń, żółcień, błękit, biel oraz róż. W kuchni najlepiej sprawdzi się kompozycja z kurczętami w roli głównej, strusim jajem albo tradycyjnym wielkanocnym barankiem. Dobrym pomysłem jest ulokowanie w okolicach telewizora lub w przedpokoju zabawnego stroika z zajączkiem.

Pamięć o tych, którzy odeszli

Święta to czas rodzinny. Przywołują pamięć o bliskich, którzy już spoczywają w pokoju. Warto o nich pamiętać i również ich groby udekorować odpowiednio. Gros stroików wielkanocnych na cmentarz można znaleźć np. na witrynie https://decorguru.pl/245-stroiki-wielkanocne. Są one solidne i wykonane z tworzyw odpornych na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Dzięki nim można zamanifestować swoją więź ze zmarłymi, ale także podkreślić sedno świąt Wielkiej Nocy, a więc zmartwychwstanie. Położenie stroika na grobie staje się więc symbolem nadziei na życie wieczne i ponowne zjednoczenie z bliskimi.