Łazienka nie jest co prawda pierwszym miejscem, które widać zaraz po przekroczeniu progu mieszkania. Z reguły jest to korytarz lub salon. Często też jest to jadalnia połączona z kuchnią. Jednak łazienka również powinna posiadać taką oprawę by była funkcjonalna, wywołując przy tym pozytywny efekt wizualny. Jak to zrobić?

Co powinno znaleźć się w łazience?

Łazienką jeszcze w XVI wieku nazywano małą łaźnię. A zatem pomieszczenie, w którym zażywano kąpieli. Dlatego właśnie podstawowym elementem wyposażenia każdej łazienki powinna być wanna lub kabina prysznicowa. Obecnie istnieje na rynku ogromna różnorodność jeśli chodzi o tą gałąź asortymentu. Jeżeli w pomieszczeniu metraż pozwala na zastosowanie wanny, należy pomyśleć o odpowiednim źródle ogrzewania dla wody. Prysznic natomiast jest bardziej ekologiczny i niemniej funkcjonalny – zajmuje mniej miejsca, a także zużywamy mniejsze ilości wody. Jednak w obu przypadkach należy pamiętać o zakupie armatury łazienkowej, która potrafi nadać każdej łazience odrobinę blasku, tak jak w przypadku asortymentu Bridom. Najlepszy efekt można uzyskać, gdy armatura ta będzie adekwatna do tej, która znajduje się nad umywalką. Sama w sobie może być wykonana w różnym wzornictwie oraz z różnych materiałów. 

Nieodzownym elementem każdej łazienki będą takie elementy, jak oświetlenie oraz meble. To pierwsze powinno nie być zawieszone zbyt nisko, z wyjątkiem oświetlenia przy lustrze. Najlepiej jak światło jest równomierne, co optycznie powiększa przestrzeń. W kwestii mebli warto zwrócić uwagę na jasne wyposażenie, które pod względem kolorystycznym jest bardzo uniwersalne. Takimi meblami może być szafka na środki chemiczne czy podwieszana półka przy lustrze.