Oferta sklepów detektywistycznych jest ogromna. Powstają coraz to bardziej zaawansowane technologicznie sprzęty. Do najzwyklejszych gadżetów, które można tam zakupić należą: lokalizator GPS, lornetka, minikamera, noktowizor czy podsłuch. Oczywiście istnieją różne rodzaje tych sprzętów. Weźmy na celownik podsłuch. Wchodząc z zakładkę „podsłuchy i odbiorniki”, wyświetlają nam się takie kategorie jak: podsłuchy radiowe, podsłuchy gsm, skanery i odbiorniki, dyktafony cyfrowe, a nawet całe zestawy podsłuchowe. W innych zakładkach znajdziemy sprzęt do monitorowania komputera, wykrywania metalu czy generowania szumu.

Na jakie koszty się nastawić?

Niestety, sprzęt detektywistyczny nie należy do najtańszych. Ceny sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych. Oczywiście, wszystko zależy od tego, jak bardzo zaawansowany sprzęt wybierzemy i do czego jest nam potrzebny. Zawsze warto zapytać pracowników, którzy znają się na rzeczy i pomogą wybrać odpowiednie gadżety. Sprzęt, który sprzedaje się w dużych ilościach to podsłuch. Cena podsłuchów różni się w zależności od stopnia zaawansowania. Najtańsze są dyktafony cyfrowe ukryte w pendrivie, które kupimy już za 129zł.

Bezprzewodowy podsłuch z ukrytą kartą SIM kosztuje 249 zł, natomiast podsłuch ukryty w długopisie o zasięgu nawet 10m – 399 zł. Najdroższy gadżet w tej kategorii, który możemy znaleźć na stronach to cyfrowy dyktafon do profesjonalnych zastosowań. Jego cena sięga aż 8200 złotych.
Sprzętu w sklepach jest mnóstwo, a większość z nich ma własne strony internetowe, na których możemy sprawdzić cały asortyment. Jeżeli nie znamy się na rzeczy, pytajmy specjalistów, a wtedy na pewno wyjdziemy ze sklepu zadowoleni.