Polecamy

Ćwiczenia, które łączą przyjemne z pożytecznym

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Basen, rolki i rower

Wiele osób rezygnuje z aktywności fizycznej, twierdząc, że uprawianie sportu wymaga dużego zaangażowania, a często nie przynosi widocznych efektów lub negatywnie wpływa na zdrowie. Oczywiście uprawianie sportów walki lub popularnych dyscyplin, takich jak piłka nożna może prowadzić do wystąpienia kontuzji. Warto więc zdecydować się na ćwiczenia, które łączą przyjemne z pożytecznym. Znakomitą formą aktywności, która świetnie kształtuje sylwetkę i pozwala w ciągu godziny spalić nawet 900 kalorii, jest pływanie.

Inne ważne zalety pływania to poprawa funkcjonowania układu oddechowego i krążenia, a także poprawa samopoczucia. Przyjemną i pożyteczną formą aktywności skierowaną głównie dla pań jest jazda na rolkach. Ta forma ćwiczeń pozwala zrzucić zbędne kilogramy i widocznie ujędrnić pośladki. Znakomitą formą spędzania wolnego czasu jest też jazda na rowerze, angażująca niemal wszystkie grupy mięśniowe.

Fitness, zumba

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się ćwiczenia fitness. Chociaż występuje wiele odmian ćwiczeń fitness, wszystkie przyczyniają się do poprawy sprawności fizycznej, a także kondycji. W związku z tym, że fitness jest dosyć wymagającą formą aktywności osoby trenujące, muszą pamiętać o piciu specjalnych koktajli i napojów nawadniających, takich jak https://24fitclub.pl/kategoria-produktu/herbalife/energia-i-fitness/. Pozwala to dostarczyć organizmowi niezbędnej energii i uniknąć groźnego dla zdrowia odwodnienia. Osoby, które kochają taniec powinny zdecydować się na zumbę, czyli połączenie tańca i fitnessu. W czasie treningu w rytm dynamicznej muzyki można ujędrnić ciało i spalić nawet 600 kalorii. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Powrót do pełnej sprawności po urazie – jak to zrobić
Powrót do pełnej sprawności po urazie – jak to zrobić
W wyniku urazu traci się sprawność fizyczną i możliwość uprawiania sportu. Różnego rodzaju naderwania mięśni, ścięgien, uszkodzenia stawów, czy złamania […]
Podziękowania dla gości weselnych – słodycze, świeczki, a może herbatki?
Podziękowania dla gości weselnych – słodycze, świeczki, a może herbatki?
Ślub i wesele to zawsze pełen emocji i wrażeń dzień, który na długo pozostaje w głowie pary młodej. Aby każdy […]
Klimatyzacja do biura – czy to dobra inwestycja?
Klimatyzacja do biura – czy to dobra inwestycja?
Klimatyzacja to świetny sposób na stworzenie komfortowego i produktywnego środowiska pracy. Jednak wiele firm nie jest pewnych, czy powinny inwestować […]
Ostatnie wpisy