Depresja jest chorobą cywilizacyjną, na którą cierpią miliony ludzi na całym świecie. Jej przyczyny często leżą w zbyt szybkim tempie życia oraz nieumiejętności dostosowania się do współczesnych realiów. Zapadają na nią zarówno osoby majętne i posiadające dobrą pracę, jak i te z nieco gorszymi perspektywami. Nie jednak stan majątkowy, a relacje z innymi ludźmi oraz stosunek do samego siebie mają kluczowe znaczenie w zapobieganiu tej chorobie.

Dbajmy o siebie

By zapobiegać gorszemu nastrojowi, warto zadbać o siebie. Codzienne spacery i bieganie to najlepszy sposób, by wydzielić w mózgu endorfiny konieczne do poprawy humoru. Przyda się też dobry film, a nawet coś słodkiego. Pamiętajmy tylko, by nie przesadzić z używkami.

Droga do depresji wbrew pozorom jest długa. Czasem zwykły smutek nie jest powodem do niepokoju, bo odczuwa go każdy z nas. Problem zaczyna się wtedy, kiedy nie możemy dojść do siebie przez dłużej niż 6 tygodni.To pierwszy sygnał do tego, by poszukać specjalisty takiego jak psycholog Warszawa Bielany jest dzielnicą, gdzie dyżuruje spora liczba takich lekarzy.

Gdy już zdecydujemy się na leczenie depresji Warszawa może zapewnić tam wiele możliwości w tym względzie. Istnieją tam najlepsze placówki psychologiczne, gdzie dyżurują najwyższej klasy specjaliści. Po udaniu się do takiego miejsca najpierw przeprowadzana jest z nami rozmowa mająca na celu ustalić przyczynę problemu oraz jego powagę. Następnie w zależności od naszych potrzeb wdrażane są odpowiednie metody leczenia.