Każda kobieta pragnie mieć w swojej szafie chociaż jedną parę szpilek. Są to bowiem buty bardzo eleganckie i przede wszystkim niezwykle uniwersalne. Pasują zatem nie tylko do sukienek i spódniczek, ale również i do spodni. Można z nimi stworzyć praktycznie każdą stylizację, ponieważ są doskonałym uzupełnieniem kobiecego wyglądu.

Skórzane – do czego pasują?

Oczywiście na rynku mamy szpilki wykonane z różnego rodzaju materiałów. Bardzo popularne są szpilki gładkie, lakierowane. Ostatnimi czasy sporą popularnością cieszą się także szpilki zamszowe, ponieważ z łatwością można je czyścić. Trzeba jednak przyznać, że najbardziej klasyczne mimo wszystko są szpilki ze skóry. Do czego jednak można je dobrać? Przede wszystkim dobrze komponują się one z innymi skórzanymi elementami garderoby. Chociażby ze skórzaną spódnicą czy też ze spodniami. Dobrze jest również zestawiać je z ubraniami bardzo klasycznymi. Przykładowo czarna ołówkowa spódnica i koszula w jakimś stonowanym kolorze. Bardzo często szpilki ze skóry są już same w sobie przykuwające uwagę. Szczególnie gdy są dobrze wyprofilowane i w ładnym kolorze. Dlatego strój dobierany do nich, w żadnym wypadku nie powinien być przekombinowany. Warto stawiać zatem na coś prostego, bardzo klasycznego.

Spodnie na kant, ołówkowa spódnica, lekko rozkloszowana sukienka. Wszystko jednak w dość stonowanych kolorach. Szpilki skórzane natomiast najlepiej prezentują się w kolorze beżowym, czarnym i typowym karmelowym. Wówczas skóra na nich jest najbardziej elegancka i klasyczna, co dodaje nam elegancji.