Ludzie noszą biżuterię od zarania dziejów. Początkowo były to proste ozdoby wykonane z kamieni, kawałków drewna czy skóry. Z biegiem czasu i rozwojem technologii biżuteria stała się coraz bardziej okazała i skomplikowana. Proste obrączki czy wisiorki zmieniły się w prawdziwe dzieła sztuki.

 

Dlaczego ludzie noszą biżuterię?

 

Biżuterią od zawsze sygnalizowano status społeczny i majątkowy. Magnateria i władcy chętnie nosili ozdoby zdobione drogimi kamieniami, na przykład rubinami, diamentami czy szmaragdami.

Biżuteria może być też wyrazem uczuć czy zamiarów wobec drugiej osoby. Na przykład ofiarowując kobiecie pierścionek zaręczynowy, mężczyzna deklaruje, że ma wobec swojej wybranki poważne zamiary.

Równie czytelną deklaracją wzajemnych uczuć są grawerowane srebrne obrączki. Zakochana para może wybrać odpowiednią sentencję, na przykład datę ślubu czy swoje inicjały. Srebrne obrączki to dobry wybór dla par, które nie przepadają za złotem.

Biżuteria może też być wspaniałą pamiątką. Tradycyjnie na Pierwszą Komunię Dziecko otrzymuje złoty krzyżyk lub medalik. Oczywiście w późniejszym czasie wcale nie musi nosić takiej ozdoby… Ale po latach taka biżuteria będzie przywoływać ciepłe wspomnienia o członkach rodziny, których być może już nie ma z nami…

A co podarować naszej mamie? Świetnym pomysłem jest bransoletka ze stópkami. Każda stópka może symbolizować kolejne dziecko. Taka bransoletka to także idealny podarunek dla mamy, która dopiero co przywitała swojego malucha na świecie. Ten uroczy drobiazg zawsze będzie jej przypominał ten wyjątkowy dzień.