Polecamy

Co posiada standardowy pokój hotelowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chociaż standardy bywają różne, niektóre elementy wystroju są niezależne od ilości gwiazdek obiektu. Aby nie przepłacać za rzekomo wyższy standard, warto wiedzieć, co znajduje się w typowym pokoju hotelowym.
Kilka sprzętów jest zgoła oczywistych. Na przykład łóżko. Ale już klasyczna szafa niekoniecznie musi znaleźć się w pokoju. Jej rolę bardzo często spełniają różnego rodzaju szafki z półkami czy komody. Nie jest to specjalnie uciążliwe, o ile gość nie podróżuje z eleganckimi garniturami czy sukniami balowymi, których nijak nie da się poskładać do szuflady.

Meble hotelowe

Bardzo często pokoje hotelowe wyposażone są w chociażby miniaturowe stoliki z dwoma krzesłami i nocną szafeczkę przy łóżku. Szczególnie podczas dłuższych pobytów przydają się wszelkie półeczki, na których można poukładać niezbędne drobiazgi. Nie można zapomnieć również o pościeli, w tym o najczęściej spotykanej kołdrze 160×220. Powszechnie wyposażeniem jest również telewizor. Praktycznie wszędzie funkcjonuje hotelowa sieć wi-fi, do której hasło gość otrzymuje przy wypełnianiu formalności w recepcji.

Standardowe dodatki

Wśród dodatków, które nie są meblami, lecz również powinny znaleźć się w standardowym pokoju hotelowym, są z pewnością ręczniki. Zwykle do dyspozycji gościa jest duży ręcznik kąpielowy i mniejszy przeznaczony do twarzy i rąk. Wyposażeniem komplementarnym łazienki jest papier toaletowy, szampon, mydło i pasta do zębów w miniaturowych formatach. W obiektach zlokalizowanych w pobliżu kąpielisk, czy basenów, standardem są również wygodne ręczniki plażowe, często z logiem hotelu. Uzupełniają je grube szlafroki, w których można odpocząć po relaksującej kąpieli lub wizycie w hotelowej strefie spa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co przyda się w domu z ogrodem?
Co przyda się w domu z ogrodem?
Przygotowania na wiosnę nie mogą koncentrować się jedynie na domu – w końcu budzący się po zimie ogród wymaga dużej […]
Czym jest instalacja sanitarna i z czego się składa?
Czym jest instalacja sanitarna i z czego się składa?
Instalacje zewnętrzne i wewnętrzne doprowadzające między innymi wodę, gaz, powietrze, tworzą razem instalacje sanitarną. Najważniejsze instalacje wchodzące w jej skład […]
Kredyt hipoteczny – jak go dostać?
Kredyt hipoteczny – jak go dostać?
Kredyty hipoteczne to doskonały sposób na zakup domu. Jednak nie każdy może się do nich zakwalifikować. Jeśli szukasz pożyczki hipotecznej, […]
Ostatnie wpisy