Obróbka drewna oraz łączenie poszczególnych elementów jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy używa się odpowiedniego kleju. Powinien on mieć kilka istotnych cech. Przede wszystkim musi być trwały, a także bezpieczny w użyciu. Jaki zatem klej będzie idealny w branży stolarskiej? Odpowiedź znajdziemy w poniższym artykule.

Jaki klej do drewna?

W przemyśle i branży stolarskiej solidny klej stanowi gwarancję wieloletniego użytkowania powstałych produktów. Z tego też powodu, ich wybór nie powinien być przypadkowy, lecz dobrze przemyślany. Jednym z produktów godnych polecenia jest klej dyspersyjny, który cieszy się popularnością już od wielu lat. Co jest tego powodem?

Kleje dyspersyjne, zwane też stolarskimi to produkty, które są jak najbardziej uniwersalne. Mają one swoje zastosowanie nie tylko wśród stolarzy, lecz także w branży opakowaniowej. Dzięki swoim właściwościom idealnie sprawdzą się do klejenia kartonu, papieru oraz tworzyw sztucznych. Znajdą swoje zastosowanie również podczas wykonywania prac dekoratorskich, klejeniu folii, sztucznej skóry, styropianu, a nawet pianek i gąbek.

Klej ten powstaje na bazie wody, a w jego składzie nie znajdziemy żadnych substancji, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Przez to praca z nim jest o wiele bardziej bezpieczna, niż w przypadku innych rodzajów klejów. Dodatkowym atutem jest wysoka odporność kleju dyspersyjnego na wysoką temperaturę. Jego aplikacja może odbywać się w sposób mechaniczny – za pomocą natrysku lub ręczny przy zastosowaniu pędzli lub wałków.