Wysuszanie ścian może być wyjątkowo trudne, jednak nie niemożliwe. Przede wszystkim znane są dwa rodzaje takiego osuszania – osuszanie tradycyjne za pomocą wiatraków oraz iniekcja ciśnieniowa. Osuszanie za pomocą iniekcji ciśnieniowej jest mniej znaną i nowocześniejszą metodą, ale daje świetne rezultaty.

Osuszanie i iniekcja ciśnieniowa – na czym to polega?

Ciśnieniowa iniekcja ścian betonowych jest znacznie bardziej zaawansowane technologicznie niż tradycyjne osuszanie za pomocą tylko i wyłącznie wiatraków. Takie osuszanie dawało efekt krótkotrwały – przede wszystkim nie pozbywamy się rozszczelnień wewnątrz ściany. Tego typu osuszanie jest odpowiednie tylko wtedy, kiedy ściany budynku nie są mocno zawilgocone. Kiedy doszło do mocnego rozszczelnienia, mamy poważne problemy np. z wyciekami ze ściany, wtedy wyłącznie metoda iniekcji ciśnieniowej może nam pomóc.

Jest to metoda, w której nie musimy odkopywać fundamentów. Pozbędziemy się również rozszczelnień oraz sprawimy, że ściany będą pozbawione ubytków, które wyrządziła wilgoć. Na początku ściana jest nawiercana i czyszczona od środka za pomocą wody. W ten sposób pozbywamy się zanieczyszczeń w środku konstrukcji. Następnie do ściany przez te same otwory wtłaczany jest specjalny materiał uszczelniający, najczęściej wykonany na podstawie żywic poliuretanowych, które nie wydzielają żadnych oparów. Używane są również żele akrylowe, a także żywice epoksydowe. Dobrze zabezpieczają ścianę oraz zmniejszają ubytki. Szybko można pozbyć się rys oraz pęknięć.

Znajdując osuszanie budynków w Rybniku znajdziemy mnóstwo firm zajmujących się profesjonalnie iniekcją ciśnieniową.