Polecamy

W co musi być wyposażony dobry warsztat

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Narzędzia do naprawy aut

Dobry warsztat samochodowy musi zatrudniać wykwalifikowanych mechaników. Jednak nawet najlepszy mechanik niewiele będzie w stanie wskórać bez odpowiedniego sprzętu. Współczesne samochody naszpikowane są elektroniką oraz skomplikowanymi elementami, których bez specjalistycznych narzędzi nie sposób wymienić czy naprawić. Dobry warsztat musi więc mieć podstawowy sprzęt, taki jak podnośniki, kompresory, narzędzia pneumatyczne, narzędzia diagnostyczne.

Niezbędne są także narzędzia ręczne, takie jak klucze, grzechotki, szczypce czy wkrętaki. Do naprawy wielu podzespołów samochodu konieczny jest jednak zakup specjalistycznych narzędzi. Przykładowo do naprawy hamulców potrzebna jest m.in. giętarka do przewodów hamulcowych, która umożliwia ich odpowiednie wyprofilowanie. W związku z tym, że układ hamulcowy zalewany jest płynem, do jego usunięcia niezbędne będą urządzenia do wymiany płynu hamulcowego.

Urządzenia te zazwyczaj pozwalają nie tylko wymienić płyn, ale również odpowietrzyć cały układ. Dobry warsztat, aby mógł obsługiwać wszystkich klientów, musi posiadać na wyposażeniu szereg tego rodzaju specjalistycznych narzędzi.

Narzędzia poprawiające komfort pracy

Warto pamiętać, że dobry warsztat samochodowy to taki, który wyposażony jest także w narzędzia poprawiające komfort pracy mechanika. Elementem poprawiającym komfort pracy mechanika jest np. odzież robocza zapewniająca ciepło, a także bezpieczeństwo pracy. Niezwykle istotnym elementem wyposażenia dobrego warsztatu jest również odpowiednie oświetlenie. Chodzi tu zarówno o ogólne oświetlenie miejsca pracy, jak i oświetlenie punktowe. Obecnie największą popularnością cieszą się bezprzewodowe lampy ledowe różnej wielkości.

W dobrym warsztacie samochodowym nie powinno także zabraknąć różnego rodzaju mebli do przechowywania narzędzi. Przydatne są regały, szafki i organizery pozwalające utrzymać porządek w miejscu pracy i ułatwiające szybkie znalezienie potrzebnych narzędzi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Elementy złączne, które przydadzą się każdemu fachowcowi
Elementy złączne, które przydadzą się każdemu fachowcowi
Fachowcy pracujący w szeroko pojętej branży budowlanej i przemysłowej korzystają na co dzień z licznych elementów złącznych. Są one przydatne […]
Postępowanie dyscyplinarne w pracy – jak bronić swoich racji?
Postępowanie dyscyplinarne w pracy – jak bronić swoich racji?
Postępowanie dyscyplinarne w pracy to bardzo niemiła sytuacja, która powinna wynikać z rażącego naruszenia regulaminu oraz obowiązków osoby zatrudnionej w […]
Pomysł na obiad w orientalnym stylu
Pomysł na obiad w orientalnym stylu
Większość z nas lubi urządzać przyjęcia dla rodziny i znajomych. Kiedy jednak zapraszamy gości na wspólny posiłek, niejednokrotnie głowimy się […]
Ostatnie wpisy