Narzędzia do naprawy aut

Dobry warsztat samochodowy musi zatrudniać wykwalifikowanych mechaników. Jednak nawet najlepszy mechanik niewiele będzie w stanie wskórać bez odpowiedniego sprzętu. Współczesne samochody naszpikowane są elektroniką oraz skomplikowanymi elementami, których bez specjalistycznych narzędzi nie sposób wymienić czy naprawić. Dobry warsztat musi więc mieć podstawowy sprzęt, taki jak podnośniki, kompresory, narzędzia pneumatyczne, narzędzia diagnostyczne.

Niezbędne są także narzędzia ręczne, takie jak klucze, grzechotki, szczypce czy wkrętaki. Do naprawy wielu podzespołów samochodu konieczny jest jednak zakup specjalistycznych narzędzi. Przykładowo do naprawy hamulców potrzebna jest m.in. giętarka do przewodów hamulcowych, która umożliwia ich odpowiednie wyprofilowanie. W związku z tym, że układ hamulcowy zalewany jest płynem, do jego usunięcia niezbędne będą urządzenia do wymiany płynu hamulcowego.

Urządzenia te zazwyczaj pozwalają nie tylko wymienić płyn, ale również odpowietrzyć cały układ. Dobry warsztat, aby mógł obsługiwać wszystkich klientów, musi posiadać na wyposażeniu szereg tego rodzaju specjalistycznych narzędzi.

Narzędzia poprawiające komfort pracy

Warto pamiętać, że dobry warsztat samochodowy to taki, który wyposażony jest także w narzędzia poprawiające komfort pracy mechanika. Elementem poprawiającym komfort pracy mechanika jest np. odzież robocza zapewniająca ciepło, a także bezpieczeństwo pracy. Niezwykle istotnym elementem wyposażenia dobrego warsztatu jest również odpowiednie oświetlenie. Chodzi tu zarówno o ogólne oświetlenie miejsca pracy, jak i oświetlenie punktowe. Obecnie największą popularnością cieszą się bezprzewodowe lampy ledowe różnej wielkości.

W dobrym warsztacie samochodowym nie powinno także zabraknąć różnego rodzaju mebli do przechowywania narzędzi. Przydatne są regały, szafki i organizery pozwalające utrzymać porządek w miejscu pracy i ułatwiające szybkie znalezienie potrzebnych narzędzi.