Polecamy

Czy picie wina jest dobre dla zdrowia?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W Europie od dawna istnieje tradycja picia wina do obiadu. Uważa się, że tradycja ta wywodzi się ze starożytnego Rzymu i jest rozpowszechniona do dziś. Wiele osób decyduje się na picie wina do obiadu, ponieważ lubią jego smak i uważają, że dobrze komponuje się z wieloma rodzajami jedzenia. Ale czy jest to rzeczywiście dobre dla zdrowia?

Z czego produkowane jest wino?

Wino jest produkowane z winogron, które zostały zmiażdżone, sfermentowane i starzone w dębowych beczkach. Jest to zdrowy napój, ponieważ zawiera przeciwutleniacze zwane polifenolami, które pomagają zapobiegać chorobom serca i rakowi.

Czy jego picie ma korzyści zdrowotne?

Picie wina zostało powiązane z wieloma korzyściami zdrowotnymi. Jedno z badań wykazało, że ludzie, którzy pili jedną lampkę wina dziennie, byli o 25% mniej narażeni na udar mózgu niż ci, którzy w ogóle nie pili. Inne badanie wykazało, że picie czerwonego wina może zmniejszyć ryzyko wystąpienia raka jelita grubego nawet o 40%.

Istnieją również dowody, że wino może pomóc w zapobieganiu chorobom serca i cukrzycy. Należy jednak pamiętać, że badania te dotyczyły osób, które piły umiarkowaną ilość wina każdego dnia. Picie zbyt dużej ilości alkoholu może spowodować uszkodzenie wątroby i zwiększyć ryzyko rozwoju niektórych nowotworów.

Gdzie mogę kupić wino?

Wino można kupić w sklepie monopolowym i większości supermarketów. Niektóre sklepy spożywcze mają nawet własną markę wina. Możesz również zamówić wino przez Internet, na przykład na stronie modernwineclub.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym się kierować przy wyborze baterii do laptopa?
Czym się kierować przy wyborze baterii do laptopa?
Żaden laptop nie mógłby funkcjonować bez baterii, ponieważ sprawia ona, że jest urządzeniem w pełni mobilnym, na którym można pracować […]
Powody dla których firma powinna mieć stronę internetową
Powody dla których firma powinna mieć stronę internetową
Świat w dużej mierze przeniósł się do internetu, a korzyści z tego wynikające są nieograniczone. To właśnie w sieci można […]
Co wyróżnia dobrą drukarkę?
Co wyróżnia dobrą drukarkę?
Cechy użytkowe Drukarka to urządzenie, które znajduje powszechne zastosowanie w biurach, urzędach oraz domach. W związku z dużą ilością produktów […]
Ostatnie wpisy