Drukarka kodów kreskowych to popularne urządzenie wykorzystywane powszechnie m.in. w magazynach, biurach, zakładach przemysłowych oraz sklepach wielkopowierzchniowych. W zależności od modelu pozwala drukować na papierze termoczułym, klasycznych etykietach papierowych i foliowych czy rozmaitych tekstyliach. Przy jej wyborze należy się kierować przede wszystkim przeznaczeniem, ale też funkcjonalnością. Jeśli zależy nam na zaopatrzeniu się w wysokiej klasy drukarki kodów, koniecznie warto zapoznać się z ofertą sklepu online https://www.4labels.pl/producenci/drukarki-zebra.html.

Postawmy na sprzęt uznanego producenta 

Wybierając drukarkę kodów kreskowych, w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na jej przeznaczenie. W niewielkim sklepie lub magazynie doskonale sprawdzi się model mobilny, charakteryzujący się niedużym rozmiarem i umożliwiający wydruk etykiet o maksymalnej szerokości 108 mm (3000-5000 sztuk dziennie). Z kolei do zakładu przemysłowego znacznie lepiej jest zakupić wersję stacjonarną – o rozbudowanej funkcjonalności oraz co najmniej sześciocalowej głowicy. Taki sprzęt bez problemu poradzi sobie bowiem z wykonaniem nawet kilkunastu tysięcy etykiet dziennie o wysokiej jakości.

Dobra drukarka kodów powinna też koniecznie posiadać wszystkie najważniejsze moduły komunikacyjne (Ethernet, Bluetooth, Wi-Fi), gwarancję producenta (najlepiej 3-letnią), wsparcie serwisowe w razie awarii, czytelny interfejs z wyświetlaczem i przyciskami, dołączone oprogramowanie do edytowania etykiet oraz dodatkowe akcesoria – np. w postaci ucinaka czy zwijaka. Dodajmy, że dosyć uniwersalnym i bezpiecznym urządzeniem jest półprzemysłowa, termotransferowa drukarka Zebra ZM400, która znakomicie nadaje się do większości miejsc.