Wraz z nastaniem lata przychodzi też czas na spędzanie wolnych chwil na świeżym powietrzu. Doskonałym miejscem do relaksu jest zwłaszcza przydomowy ogród, który powinien zostać przez nas wyposażony w odpowiednie atrakcje, zaspokajające potrzeby zarówno dorosłych, jak i dzieci. Jedną z najbardziej użytecznych konstrukcji jest basen stelażowy lub rozporowy, z którego będą z pewnością korzystać wszyscy domownicy oraz goście. Na szczególną uwagę zasługują baseny Bestway, cenione za solidność i niezawodność. Ich poszczególne modele można zobaczyć na https://www.baseny-warszawa.pl/bestway-steel-pro-frame-c-1_10_59.html

Basen to podstawa, a co oprócz niego?

W upalne wakacje w ogrodzie warto postawić przede wszystkim basen. Na rynku znajdziemy modele dmuchane, rozporowe i stelażowe, przy czym polecane są zwłaszcza te ostatnie – ze względu na duży rozmiar oraz wyjątkową wytrzymałość. Do zbiornika należy koniecznie dokupić odpowiednie akcesoria basenowe w postaci pompy filtrującej (do oczyszczania wody z wszelkich zabrudzeń), kija teleskopowego (do usuwania większych nieczystości, takich jak liście czy martwe owady), pokrywy, podgrzewacza wody, generatora chloru czy drabinki (ułatwiającej wchodzenie do konstrukcji).

Oprócz tego duży ogród nie obejdzie się bez murowanego grilla (alternatywą jest gotowy model ze sklepu), który przydaje się w trakcie popołudniowych imprez ze znajomymi. Nie zapomnijmy również o kąciku przeznaczonym do wypoczynku i relaksu. Powinniśmy go zaopatrzyć w wygodne meble (najlepiej rattanowe lub drewniane), poduszki zwiększające komfort, a także hamak. Co jeszcze? Nasze dzieci będą z pewnością zachwycone mini placem zabaw, w którym może się znaleźć np. huśtawka, drewniany domek, trampolina, piaskownica i zjeżdżalnia. Mniej popularne, ale niezwykle pomysłowe rozwiązania to małe boisko do piłki nożnej na trawniku, pole do gry w klasy, scrabble ogrodowe oraz duże szachy plenerowe.