Polecamy

Jak chronić wzrok przed promieniami ultrafioletowymi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Promienie ultrafioletowe emitowane przez słońce mogą uszkodzić Twoje oczy. Ochrona oczu przed promieniami UV może pomóc w zapobieganiu problemom z oczami i chronić przed zaćmą.

Promienie ultrafioletowe emitowane przez słońce mogą uszkodzić oczy i spowodować choroby oczu, takie jak zaćma i zwyrodnienie plamki żółtej. Możesz chronić swoje oczy przed tymi szkodliwymi promieniami za pomocą okularów przeciwsłonecznych. Oto następujące wskazówki dotyczące wyboru okularów przeciwsłonecznych służącym ochronie przed promieniami UV:

Wysoka blokada promieni UV

Noś okulary przeciwsłoneczne, które blokują 100 procent promieni UV. Jeśli szukasz niedrogich okularów, wybierz takie, które obejmują boki twarzy. Są one mniej podatne na zsunięcie niż zwykłe okulary przeciwsłoneczne.

Wybierając okulary przeciwsłoneczne, szukaj oznaczeń wskazujących, że oferują one ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Są to dwa rodzaje promieniowania ultrafioletowego, które są szkodliwe dla oczu. Na etykiecie powinno być również napisane, jak dużą ochronę zapewniają okulary przeciwsłoneczne Poznań posiada sklepy, w których zakupisz okulary z pełną ochroną Twoich oczu.

Odpowiednie oprawki

Kupując okulary przeciwsłoneczne, nie patrz tylko na soczewki – sprawdź również oprawki. Poszukaj dużych oprawek, które otulą Twoją twarz, ponieważ będą chronić większą część Twoich oczu przed promieniami UV. Pamiętaj, że okulary typu wraparound są droższe od zwykłych okularów przeciwsłonecznych (mogą być również wymagane soczewki na receptę), ale będą Ci służyć znacznie dłużej, jeśli będziesz je często nosić.

Dobrze przechowuj swoje okulary przeciwsłoneczne

Trzymaj okulary przeciwsłoneczne z dala od bezpośredniego światła słonecznego przed ich założeniem – ciepło może uszkodzić soczewki, nawet zanim założysz je na twarz. Pamiętaj również, że soczewki ciemnieją pod wpływem promieniowania ultrafioletowego, więc nie zostawiaj ich na słońcu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co musi znaleźć się w dobrym warsztacie
Co musi znaleźć się w dobrym warsztacie
Każdy warsztat samochodowy potrzebuje pewnych narzędzi, które zapewnią mechanikom dobrą i komfortową pracę. Te narzędzia to między innymi dobre oświetlenie, […]
Czy peruki z naturalnych włosów są higieniczne?
Czy peruki z naturalnych włosów są higieniczne?
Gdy bezpowrotnie tracimy własne włosy, mamy dwie opcje do wyboru. Możemy się z tym pogodzić, lub też zadbać o swój […]
Co jest ważne przy organizacji ślubu?
Co jest ważne przy organizacji ślubu?
Organizacja ślubu to niełatwe zadanie, dlatego wymaga odpowiedniego przygotowania. Zdecydowanie łatwiej jest przygotować sam ślub, bez wesela i wymaga to […]
Ostatnie wpisy