Polecamy

Buty ortopedyczne, które nie ściągają na siebie uwagi

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kto powiedział, że buty ortopedyczne nie mogą być modne? Do dzisiaj w kwestii obuwia leczniczego panuje niesłuszne przekonanie, że produktów o funkcji prozdrowotnej nie łączy się z estetyką. Czy noszące je dzieci będą zawsze skazane na zaciekawione spojrzenia gapiów? A może to tylko przestarzały stereotyp? Przekonajmy się sami!

Buty, które leczą i… zachwycają

Dorastające dzieci należą do najbardziej wymagającej klienteli – często pozostają świadome problemu, ale jednocześnie nie chcą w żaden sposób odstawać od grupy rówieśniczej. Właśnie po to, by spełnić ich wyśrubowane oczekiwania, oferta rozwinęła się na tyle, że niestraszne są nam już groteskowe potworki ortopedyczne, znane z opowieści starszego pokolenia. Dzisiaj obuwie, prócz funkcji korekcyjnej i użytkowej, ma również wyrażać indywidualny charakter małej osobistości. Warto zadbać, by dziecko miało przynajmniej kilka par na formalne i nieformalne okazje. Taka taktyka ułatwi wybór także nam samym, zaś milusińskich uświadczy w przekonaniu, iż ich słowa naprawdę mają moc.

Każdego ranka wybiorą to, na co rzeczywiście mają ochotę, pozwalając uniknąć niepotrzebnych sporów jeszcze przed wyjściem z domu. Gdy decydujemy się na modne, a zarazem praktyczne buty ortopedyczne dla dzieci ceny nie powinny grać większej roli. W końcu decydujemy o zdrowiu naszej pociechy. Specjalne obuwie lecznicze zawiera cholewkę usztywniającą piętę i wyższą podeszwę, która delikatnie podniesie śródstopie i nie doprowadzi do pogłębienia posiadanej wady. Indywidualne aspekty konkretnego modelu można odpowiednio wyprofilować przy pomocy wkładek.

Do wyboru, do koloru

Obecnie dysponujemy szerokim wyborem wariantów chłopięcych i dziewczęcych. Jesienią i zimą można postawić na wiązane trzewiki z miękkiej skórki, które zaciekawią połyskującymi detalami, przy tym skutecznie zabezpieczą przed chłodem. Jeśli dziecko jeszcze nie do końca radzi sobie ze sznurowaniem, optymalnym rozwiązaniem będą kozaki na rzepy. W cieplejsze pory roku prym wiodą zwłaszcza buty o kroju klasycznych adidasów. Furorę robią również tenisówki z otwartymi noskami zapewniające stopie stały dopływ powietrza.

Na szczególnie gorące lato sprawdzą się funkcjonalne i pozbawione ozdób sandały dla chłopca oraz kolorowe kapcie ortopedyczne dla dziewczynki. Możemy przebierać w niezliczonych deseniach – znajdziemy kropki, kwiatki, moro, nawet dżins. I pamiętajmy, że to syn bądź córka powinni zawsze mieć ostatnie słowo w kwestii doboru butów, gdyż właśnie oni będą z nich korzystać na co dzień.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak szukać nieruchomości na sprzedaż
Jak szukać nieruchomości na sprzedaż
Kupno nieruchomości to bardzo poważna inwestycja. Czasem całymi latami odkładamy na to, by móc w końcu zakupić coś na własność. […]
Akcesoria przydatne do przydomowego oczyszczania wód i ścieków
Akcesoria przydatne do przydomowego oczyszczania wód i ścieków
Stosowanie przydomowych oczyszczalni ścieków jest nie tylko opłacalne, inwestycja zwraca się bardzo szybko, ale również ekologiczne. Dbanie o środowisko zyskuje […]
Co jest potrzebne w firmie cateringowej?
Co jest potrzebne w firmie cateringowej?
Obecnie firmy cateringowe cieszą się sporą popularnością. Wiele osób ze względu na brak czasu, ale również często i z własnej […]
Ostatnie wpisy