Cykl miesięczny kobiety trwa przeciętnie 28 dni w ciągu, których przez blisko 5 dni krwawi mniej lub bardziej obficie. W związku z tym niezbędne są akcesoria, które pojawiającą się krew skutecznie zatamują lub wchłoną, nie pozostawiając na ubraniach żadnych plam. Artykuły higieniczne to absolutny niezbędnik w kosmetyczce każdej kobiety po okresie dojrzewania. Na rynku dostępnych jest aż kilka rodzajów, które można dobierać w zależności od indywidualnych potrzeb, wymagań sytuacji, własnego komfortu albo przyzwyczajenia.

Wśród najbardziej popularnych można wymienić podpaski i wkładki, zaraz po nich tampony, natomiast nowością w tym gronie są kubeczki menstruacyjne. Przyjrzyjmy się bliżej tym najbardziej rozpowszechnionym, czyli podpaskom. Jak je odpowiednio dobrać? Czym jest chłonność?

Abc każdej kobiety

Podczas wyboru podpasek najważniejszy jest stopień chłonności, który najczęściej podany jest w cztero- lub pięciostopniowej skali. Łatwo się domyślić, że im więcej punktów (oznaczonych najczęściej ikoną kropelki lub listka) w skali, tym produkt mocniej pochłania wilgoć. Z kolei obserwacja własnego cyklu pozwala stwierdzić, jak duża ochrona jest potrzebna. W przypadku intensywnych miesiączek, zalecane są podpaski o największej chłonności.

Jeśli krwawienia jest mniej (co można zaobserwować np. poprzez częstotliwość wymiany), to można wybrać te z niższą skalą. Ważna jest też kwestia skrzydełek, które zapewniają większy komfort i stabilność. Artykuły higieniczne można kupić w drogeriach stacjonarnych oraz zamawiać przez internet np. na https://gentleday.pl/produkty/podpaski.