Polecamy

Nowoczesny system rozliczania czasu pobytu dzieci w przedszkolu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pełna kontrola nad czasem spędzonym przez dziecko w przedszkolu lub żłobku to bardzo wygodna opcja zarówno dla rodziców malucha, jak i dyrektora placówki. Systemy, które posiadają taką funkcjonalność, ułatwiają prowadzenie bardzo dokładnej ewidencji oraz rozliczania pobytu dzieci w przedszkolu. Wpływają także na bezpieczeństwo pociech. Sprawdzone narzędzia w połączeniu z niezawodnym oprogramowaniem mogą wnieść pracę placówki opiekuńczej na zupełnie nowy poziom.

Jak działa system ewidencji czasu pobytu dzieci w przedszkolu?

System ten składa się z rejestratora oraz oprogramowania, które tworzy raporty gromadzące dane na temat przebywania maluchów w placówce oraz obliczające należność za opiekę. Każde dziecko lub jego rodzic otrzymuje kartę zbliżeniową (może być to również breloczek). Wchodząc oraz wychodząc z przedszkola wystarczy przyłożyć kartę do rejestratora, by zapisać godzinę rozpoczęcia lub zakończenia zajęć. Rozwiązanie to pozwala bardzo precyzyjnie określić czas spędzany przez pociechę w placówce. Karty mogą być imienne oraz spersonalizowane zgodnie z identyfikacją wizualną przedszkola. Nie ma problemu także z wyrobieniem karty dla dodatkowych opiekunów dziecka, np. dziadków. Oprogramowanie zapisuje każde zbliżenie transpondera do czytnika, dzięki czemu wizyty są zawsze pod kontrolą. Nie trzeba obawiać się, że dziecko zgubi kartę np. podczas zabawy – może ona być przechowywana w szafce razem z ubraniami.

Rozwiązanie, które gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych

Podstawowa wersja systemu, obejmująca czytnik, program i karty, może być rozszerzana o dodatkowe funkcjonalności. Jedna z nich jest np. dodanie urządzenia kontroli dostępu. Polega ona na zainstalowaniu drzwi, które otwierają się dopiero po przyłożeniu identyfikatora do rejestratora. Wszystkie wejścia i wyjścia nadaj są zapisywane, ale przy okazji eliminowane jest ryzyko dostania się do placówki osób niepożądanych. To znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa. Wymagaj jedynie dostosowania wejścia do warunków zabudowy oraz wyrobienia dodatkowych kart dla opiekunów.

Przydatną funkcjonalnością jest także możliwość pracy online systemu rozliczania czasu pobytu dzieci w przedszkolu. W takim przypadku każda wizyta jest wyświetlana na monitorze komputera. Wszystkie dane są na bieżąco aktualizowane. Dzięki temu można o wiele wygodniej planować godziny posiłków, odbiorców maluchów czy ogólnej pracy całej placówki. W trybie offline wszystkie wejścia i wyjścia są zapisywane w pamięci czytnika.

Wygodne użytkowanie intuicyjnego systemu

Najważniejszym elementem całego systemu do rozliczania czasu pobytu dzieci w przedszkolu jest oprogramowanie bibi. Za jego pośrednictwem można zarządzać czasem pracy rejestratorów, przypisywać opłaty do poszczególnych okresów, tworzyć listy osób uprawnionych do odbierania dzieci czy generować czytelne raporty obecności. Producentem, który stworzył system umożliwiający rozliczanie czasu pobytu dzieci w przedszkolu jest firma MicroMade. To doświadczona marka, które wsłuchując się w potrzeby dyrektorów placówek oraz rodziców maluchów, przygotowuje niezawodne rozwiązania, ułatwiające codzienne funkcjonowanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy warto udać się do dietetyka?
Kiedy warto udać się do dietetyka?
Wielu z nas odczuwa niepokój, kiedy dostrzega spadek poziomu kondycji lub zauważa, że sposób odżywiania niekorzystnie wpływa na sylwetkę. W […]
Modne czółenka damskie
Modne czółenka damskie
W każdym sezonie projektanci damskiego obuwia proponują czółenka w nowej odsłonie. Ich różnorodność jest tak duża, że każda kobieta może […]
Dokumentacja w gastronomii – co musisz posiadać?
Dokumentacja w gastronomii – co musisz posiadać?
Ogólne przepisy dotyczące higieny żywności z 2005 roku wymagają, aby wszystkie przedsiębiorstwa, które produkują, przechowują lub podają żywność, miały wdrożony […]
Ostatnie wpisy